10 серпня, 2022
Ми в соцмережах

Вибір облицювання: фасадний клінкер

  • 12 квітня, 2021 16:01

Заміське будівництво сьогодні розвивається дуже добре, тому ринок наповнений різними будматеріалами https://eurobud.lviv.ua/, починаючи від добре відомих і закінчуючи винаходами останніх років. Натуральні матеріали, полімерні, а також їх хитромудрі композиції помітно розширюють можливості дизайнерів і архітекторів.

Заміські будинки для постійного проживання все більше є капітальні будови з цегли або газобетону. Для зовнішньої обробки сьогодні як і раніше використовують облицювальну цеглу, але в той же час досить затребуваним стала фасадна клінкерна цегла.

Починаючи будівництво заміського будинку, його власники, безумовно, розраховують на тривалу експлуатацію. А одним з необхідних умов цього є міцна і довговічна фасадна обробка.

Фасадний клінкер, часто став заміною облицювальної цегли, відмінно підходить для такої обробки, оскільки термін його служби складає 100 років. В даний час виробники пропонують тротуарна клінкер для мощення доріг і тротуарів клінкер фасадний, призначений для облицювання будівель. Склад фасадного клінкеру такий, що матеріал може демонструвати підвищену стійкість до зовнішніх впливів.

Масив клінкеру включає в себе порожнечі, як пустотілий керамічний облицювальна цегла. Тільки в облицювальній цеглі на частку порожнеч доводиться до 40%, а в фасадній клінкері - не більше 20%.

Водопоглинання звичайної цегли становить 6-14%, клінкеру - не більше 6%. Це говорить про те, що клінкер вологу майже не вбирає. До того ж цей матеріал відрізняється морозостійкістю на рівні F100-F300 проти F50-75 звичайного облицювальної цегли. На клінкері не помітити тріщин навіть при багаторазових перепадах температур.

Зовні відрізнити фасадний клінкер від облицювальної цегли можна по меншій ширині. Довжина і товщина клінкеру стандартні, а ширина становить 85 мм. Така форма дає можливість полегшити роботу з облицювання фасаду і знизити навантаження на фундамент.

Ще одна перевага фасадного клінкеру полягає в різноманітності забарвлень і фактур, що дає можливість створювати дуже цікаві фасади.

Не так давно у нас для фасадних робіт використовувався вітчизняний облицювальна цегла, а клінкер завозився з-за кордону. Зараз випуск матеріалу налагоджений і російськими виробниками на високотехнологічних лініях.

При монтажі фасадного клінкеру звичайні цементні розчини використовувати не рекомендується. Тут більше підійдуть цементні розчини зі спеціальними клейовими добавками або сухі суміші.

Основа повинна бути добре очищено, на ньому не повинно бути тріщин і пустот. Облицювання робиться з вентильованим зазором: фасадний шар монтується на невеликій відстані від основної стіни. Вільний простір дає можливість повітрю створювати висхідний потік, який видаляє вологу.

Фасадний і несе шари стіни з'єднують за рахунок анкерів з нержавіючої сталі. Зазвичай на один квадратний метр стіни потрібно 4 анкера. Поки йде облицювання фасадка, кладку потрібно закривати плівкою від дощу. Розшивку роблять зверху вниз із застосуванням спеціальних розчинів для зовнішніх робіт.

Коли робота по всьому фасаду завершена, його злегка зрошують водою за допомогою м'якої вологої щітки. Чистку виконують після висихання швів.

Поділитись

Новини по темі: