8 серпня, 2022
Ми в соцмережах
 • Головна
 • Інтернет
 • Екологічні рішення в сучасних будівлях - новий тренд будівництва

Екологічні рішення в сучасних будівлях - новий тренд будівництва

 • 9 квітня, 2021 21:01

Все частіше підкреслюється необхідність економії енергії й води та зниження негативного впливу людської діяльності на навколишнє середовище в цілому. Це також відображено в проєктування будинків і поселень, а також в технології, що використовуються для їх будівництва. Ось короткий огляд декількох рішень, які вже застосовуються, але ще не в масовому масштабі. Проте можна припустити, що в майбутньому він стане більш доступним, коли вони стануть більш доступними.

Пасивні будинки.

Пасивні технології спрямовані на зниження попиту на тепло і зниження втрат енергії. Це досягається коштом максимального використання енергії від сонячної радіації. Іноді навіть нема потреби використовувати традиційні системи опалення. У теплому кліматі ви не можете відмовитися від них повністю, але ви можете значно скоротити витрати на опалення.

Як пишуть співробітники https://opalennya.lviv.ua/, прикладами рішень, використовуваних в пасивних будинках є:

 • планування будівлі, що забезпечує найбільший сонячне світло (наприклад, найбільш часто використовувані приміщення в південній частині, скління з півдня);
 • простий, компактний корпус будівлі;
 • використання матеріалів, що забезпечують високу теплоізоляційну продуктивність, усунення теплових мостів;
 • рекуперація, тобто система механічної вентиляції, що дозволяє рекуперацію тепла з повітря;
 • сонячні колектори;
 • теплові помпи;
 • вітрові турбіни.


Фотоелектричні панелі, що дозволяють переробляти сонячну енергію в електрику, зустрічаються все частіше. Така форма збору енергії допомагає знизити експлуатаційні витрати будівлі та зробити його незалежним від підвищення цін на електроенергію. Коли справа доходить до екологічних переваг, сонячна енергія, на відміну від викопного палива, не виділяє забруднюючих речовин. Вона також широко доступна і поновлювана, тобто нам не загрожує її відсутність в майбутньому. Фотоелектричні установки не вимагають дозволу на будівництво, якщо їх потужність не перевищує 50 кВт. Їх можна монтувати як на дахах будівель, так і, наприклад, в садах.

Зелені дахи

Зелені дахи складаються з декількох шарів, що дозволяють вирощувати рослини. Завдяки цьому на них можна оформити городи - таким чином, ми отримуємо додаткову зелену територію в межах того ж ділянки.

Зелені дахи мають ряд переваг. Одним з найбільш важливих, звичайно, є цілющий вплив на навколишнє середовище - поліпшення якості повітря шляхом фільтрації забруднюючих речовин і виробництва кисню. Такі дахи захищають будівлі як від втрат тепла, так і від надмірного нагрівання. Вони також є відмінним місцем для відпочинку і релаксації, а також точки для спостереження за небом або панорамою міста. У разі громадських об'єктів, вони являють собою окрему пам'ятку.

Водозберігаючі рішення.

В результаті нестачі води зростає інтерес до її перероблення. Прикладом можуть служити установки, що дозволяють повторно використовувати так звану сіру воду (забруднену в незначній мірі та вільну від фекалій - наприклад, від прання або ванни). Таку воду після очищення можна використовувати, наприклад, для прибирання, миття автомобіля або змиву туалетів. Для цих цілей також можна використовувати дощову воду, зібрану в спеціальних резервуарах. Це економить цінну питну воду.

Поділитись

Новини по темі: