8 серпня, 2022
Ми в соцмережах

Як вибрати надійний розкидач добрив?

  • 31 березня, 2021 12:35

Внесення добрив — це один із ключових етапів при вирощуванні практично будь-яких культур. Від цього будуть залежати успішність сезону і, як наслідок, рентабельність праці. Розумний підхід до підгодівлі дозволяє навіть компенсувати низьку родючість деяких типів ґрунтів.

Водночас удобрювати потрібно правильно, речовини повинні рівномірно розподілятися по поверхні поля. Інакше деякі ділянки не отримають необхідних мінералів, а інші, навпаки, зіткнуться з їхнім надлишком, що негативно позначиться на врожаї. Щоби не допустити цього, використовується спеціальна техніка, наприклад розкидачі.

Що потрібно для роботи?

Добрива вносяться зазвичай:

  • перед посівом або у процесі;
  • до оброблення ґрунту;
  • як підкорм у процесі дозрівання.


Якщо у фермера велика площа полів, то не обійтися без спецтехніки. Однак розкидачі мінеральних добрив вимагають обов’язкової умови для роботи — наявності трактора. Саме від його характеристик потрібно відштовхуватися при виборі спецтехніки. Так, від тягової сили буде залежати швидкість руху.

Навісні або причіпні?

У великогабаритній техніці не завжди є потреба. Так, вибираючи, важливо врахувати особливості оброблюваної поверхні. Якщо рельєф поля нерівний, присутні перешкоди, то необхідно підбирати маневрові моделі, а вони зазвичай компактні. Малогабаритні розбризкувачі здебільшого представлені в лінійці навісних. Вони невибагливі в роботі, забезпечують високу швидкість, легко монтуються й демонтуються, а також виділяються привабливою вартістю.

Для великих полів навісне обладнання підходить погано. Тому оптимальним вибором стають причіпні моделі з великою місткістю бункера та великим розкидом. Це не тільки дозволить оперативно покрити всю площу, а й скоротить витрати на паливо. Механізатору рідше доведеться відвертати увагу на дозаправлення трактора. Знижується й час на підвезення й навантаження добрив.

В окрему категорію виділяються самохідні розкидачі, але вони набули меншого поширення.

Для органічних або мінеральних?

Техніку призначену для розкидання гранул або порошків, не можна використовувати в роботі з органікою. Тут вибирати варто з огляду на специфіку оброблення й особисті вподобання фермера.

Органічні розкидачі розкидають натуральні добрива та виконуються тільки у причіпному вигляді. Через особливості підгодівлі такі моделі більш громіздкі та менш маневрові. Вартість їхня зазвичай вище. Водночас врівноважити різницю вдасться завдяки меншій ціні на натуральні добрива.

Найкомпактніші варіанти доступні для мінеральної підгодівлі. Їхня місткість може не перевищувати 1000 кг. Це дозволяє використовувати малопотужні трактори в 10 к. с. і вище.

Існують комбіновані розкидачі, що поєднують у собі переваги обох типів.

Поділитись

Новини по темі: