Вже майже рік минув з часу оголошення всесвітньої пандемії, і багато сфер зазнають змін у режимі роботи. Офіси теж не можуть залишитися колишніми. З’явилася гостра потреба у перегляді традиційної робочої діяльності п’ять днів на тиждень у бік більш гнучкого графіка.
І це не просто припущення. Є реальні факти на користь цих змін.
Чи є продуктивна робота вдома?
Підтвердженням цьому є цікаве статистичне дослідження від Slack під назвою «Світова трансформація робочих місць під впливом пандемії вірусу COVID-19». Близько 10000 осіб з усіх куточків земної кулі відповіли на питання про те, як змінилося їхнє життя в сучасних реаліях.
Дослідження виявило цікаві результати:
- Багато респондентів позитивно оцінили віддалений варіант роботи, і при цьому відзначили, що вони відчувають менше стресу і змогли вибудувати баланс між особистим життям і робочими процесами.
- 5% учасників опитування висловили категоричне невдоволення роботою вдома і віддаленістю від офісу.
- 72% респондентів повідомили, що воліли б працювати в гібридних умовах, тобто і з офісу, і з дому, залежно від обставин.
І ці дані цілком передбачувані, оскільки, очевидно, що далеко не кожен співробітник має можливість працювати в домашній обстановці успішно та ефективно.
Результати опитування про задоволеність на віддаленій роботі
Як поліпшити ефективність працівників?
Також в результаті дослідження був визначений такий показник, як «Індекс досвіду віддалених співробітників». Він оцінює якість віддаленої роботи за п'ятьма пунктами:
- Якість і продуктивність.
- Баланс робочих процесів та особистого життя.
- Рівень стресу.
- Загальна задоволеність від участі в процесі роботи компанії.
- Відчуття власної ролі та значущості у процесі.
Основні ключові аспекти представлені на графіку нижче. На ньому продемонстровано порівняння відповідей опитаних працівників зі значним стажем роботи та малодосвідчених новачків.
Аналіз графіка каже, що працівники, які мали певний стаж виконання своїх трудових обов'язків до введення карантинних заходів, справляються з робочими завданнями краще, ніж новачки з малим стажем роботи. Старожили відчувають менший стрес та невдоволення віддаленим варіантом роботи.
Також опитування виявило, що, на думку більшості респондентів, основною проблемою в їхній роботі вдома та в офісі є відсутність можливості здійснювати телефонні дзвінки та вести конфіденційні переговори в тиші.
Тому висновки для роботодавців очевидні: щоб поліпшити ефективність роботи співробітників, необхідно надати їм можливість працювати й в офісі, і вдома. При цьому варто потурбуватися про створення комфортної обставини на робочих місцях, забезпечивши умови для максимальної концентрації на завданнях, і позбавленні від зайвого шуму.
Як створити комфортні умови для праці?
Успішний робочий простір майбутнього заснований на можливості вибору, створенні комфортних середовищ, у яких люди бажають проводити час, та об’єднанні віртуальної та особистісної співпраці.
Багато компаній вже йдуть саме цим шляхом, і для забезпечення оптимальних умов в офісі використовують капсульні робочі місця. Про що йдеться?
Капсульне робоче місце – це звукоізольована офісна кабіна, яка захищає від шуму людину, що в ній працює. Це не постійне робоче місце, а тимчасовий осередок для здійснення телефонних дзвінків чи проведення переговорів.
У типовому офісному середовищі більшість працівників прагнуть до усамітнення протягом різних періодів часу з певними цілями. Їх прагнення до конфіденційності також залежить від посадових обов’язків. Тому не обов’язково застосувати єдину формулу приватності для організації загалом. Варто впроваджувати рішення щодо створення капсульних робочих місць там, де це найбільш необхідно. Це допоможе віднайти правильний баланс між відкритим та приватним середовищем, щоб максимізувати конфіденційність та продуктивність працівників.
У підсумку, всі будуть щасливі – співробітник не відволікає колег своїми перемовинами, і шум офісного життя не заважає співробітникові.
І такі переговорні кабіни виробляє, наприклад, компанія Silentbox.
У цих кабінах враховані всі найважливіші фактори для комфортної роботи протягом тривалого часу та забезпечення повної концентрації працівника на робочих процесах:
- Якісна звукоізоляція. Стіни кабін Silentbox здатні поглинати шум навколишнього оточення до 45 Дб;
- Гарна вентиляція. Потужний вентилятор забезпечує циркуляцію повітря у замкнутому просторі. Обсяг годинного обміну повітря становить 30м3;
- Ефективне шумопоглинання. Спеціальні елементи всередині стін слугують заслоном для проходження звукових хвиль до кабінного простору;
- Індивідуальне світлодіодне освітлення. Робоче місце є максимально комфортним з теплим світлом потужністю 450 Люкс. Теплі тони не дозволять очам втомитися, а освітлення робочої зони є максимально ефективним.
- USB-порти й джерела струму напругою 220В дозволяють підключати будь-які гаджети, необхідні для роботи.
Як обрати підхожі капсульні робочі місця?
Акустичні кабіни Silentbox використовуються, як для індивідуальної роботи, так і для командних нарад і, відповідно, можуть бути виконані в 3-х варіантах:
- Акустична кабіна Silentbox Solo призначена для 1 людини;
- Офісні кабіни Silentbox Solo Plus розраховані на 2-х осіб;
- Переговорна кімната Silentbox Duet вміщує 4 персони.
Таким чином, у кожному випадку можна підібрати оптимальне рішення для своєї компанії. Комбінація кількох кабін здатна ефективно розв’язати проблему будь-якого галасливого офісу.
Робочі місця повинні бути такими ж різноманітними, як і ваша робоча команда. Забезпечуючи працівникам можливість усамітнюватися від офісного шуму, ви зможете спостерігати ріст продуктивності їхньої роботи, та збільшення прибутків компанії загалом.
Зробивши вибір на користь кабін Silentbox, ви отримаєте додаткове місце для переговорів, оснащене за вашим побажанням. А завдяки обраному вами індивідуальному дизайну, кабіна гармонійно доповнить інтер’єр вашого офісу.
Більш детальну інформацію про переговорки Silentbox дивіться на сайті https://silent-box.com/uk/.