13 серпня, 2022
Ми в соцмережах

Що краще: цегла або газобетон, плюси та мінуси цих матеріалів

  • 22 січня, 2021 18:13

У будівництві нового будинку має враховуватися якість будматеріалів, фінансові фактори і, не в останню чергу, комфорт, який буде відчувати в ньому власник будинку.

Коли потрібно зробити вибір між цеглою і газобетоном треба враховувати безліч факторів: коефіцієнт ціна-якість, висока продуктивність, ефективність, економія матеріалу, міцність і довговічність.

Для більшості людей, цегла і раніше залишається еталоном серед використовуваних будівельних матеріалів. Навіть якщо він придуманий дуже давно, безліч позитивних якостей, утримують його в лідерах переваг будівельної індустрії. Відомі й оцінені його довговічність, безпеку, міцність. Крім того, побудовані будинки з цегли радують господарів своєї звукоізоляцією і теплоізоляцією, вогнестійкістю і вологонепроникністю, стилем, комфортом, стабільністю.

Саме через цих якостей, люди вважають за краще цегляні житла ось вже багато століть. Цей будівельний матеріал є фаворитом ще й через його розмірів. Зовнішні стіни завтовшки 375 міліметрів ідеально підходять для житлового будинку, щоб він був солідним і захищеним від холоду та спеки. А це і є ширина цегли. Так що, востребовательность і привабливість цього будівельного цілком зрозуміла.

Газобетон здається винаходом, який становить серйозну конкуренцію цеглі. Виготовлений з піску, води, цементу, прокаленного вапняку і вапна, цей натуральний продукт має відмінні термоізоляційні якості, він легкий, вогнестійкий, простий в установці, з дуже хорошою звукоізоляцією і коефіцієнтом ціна-якість, якій можна позаздрити.

Побудований об'єкт з газобетону на 50 відсотків дешевше, ніж цегельний. Але, щоб будинок з газобетону, був би високоефективним і найвищої якості, вкрай важливо, щоб блоки були встановлені ідеально рівно, щоб розчин точно відповідав вказівкам виробників і, щоб пил від шліфувальних робіт була б повністю вилучена.

Ще однією перевагою цього будівельного матеріалу, це відсутність необхідності в теплоізоляції конструкції, а ось єдиним недоліком цього сучасного будматеріалу, є його міцність. Тому, він рекомендований лише для стін, які не несуть вагу будівлі. Тобто, він абсолютно непридатний для багатоповерхових будинків. Але завжди можна скомбінувати рядову цеглу з газобетонними блоками. Опорні стіни можна збудувати з піноблоку, а не опорної з цегли.

То який же будівельний матеріал краще купити газоблок чи цеглу?

Поділитись

Новини по темі: