10 серпня, 2022
Ми в соцмережах

Декілька порад з SEO-просування сайтів на WordPress

  • 5 січня, 2021 22:16

Один з найпопулярніших движків для створення власного блогу - WordPress. У нашій країні він давно вже поза конкуренцією. Відкрийте блоги авторитетних авторів у сфері SEO, блогінгу, копірайтингу, і ви відразу зрозумієте, який блоговий движок рулить. У WordPress, як у готового продукту, є свої особливості, які потрібно врахувати при просуванні блогу на WordPress. Виходячи з них, ми рекомендуємо дотримуватися перелічених нижче простих порад по розкручуванню блогу на цьому популярному движку. Поради склав SEO-експерт з просування малого бізнесу Дмитро Капітун, перевіривши їх на своєму сайті https://smallseo.top (до речі, теж на WordPress)

Порада перша. Для поділу слів в URL сторінки й, відповідно, сприйняття ключових слів в адресі як пошуковими системами, так і відвідувачами, використовуйте нижнє підкреслювання або дефіс. Наприклад: https://smallseo.top/audit-saytiv - сторінка про аудит сайтів, що зрозуміло з адреси як відвідувачам, так і пошуковим системам.

Щоб підвищити трафік відвідувачів в блог, використовуйте всі наявні можливості. У тому числі - картинки. Зображення добре індексується тоді, коли у нього є заповнений атрибут «alt». Бажано ж повністю заповнювати ВСІ передбачені атрибути тегів для картинок, особливо коли вони є посиланнями. Трохи ліниво робити все це, однак в просуванні блогу на WordPress такий прийом зіграє позитивну роль.

SEO-плагіни: просто та швидко

WordPress зручний тим, що спеціально для цього движка розробляються різні плагіни, що дозволяють зробити цікавий функціонал без навичок програмування. Наприклад, варто вибрати один із сервісів, які розміщують в кінці кожного поста красиві кнопки а-ля «додайте цей лінк до соціальних мереж». Не варто нехтувати кнопкою «Follow me». Заведіть собі Твіттер, це не забере багато часу, але може значно збільшити число відвідувачів блогу.

Але зловживати плагінами не варто: більшість з них уповільнюють роботу сайту, що може негативно вплинути на його позиції. Експерти радять обмежитися сео-плагіном та плагіном форми зворотного зв’язку, а ті ж піктограми соцмереж зробити самостійно.

Крім плагінів, які допомагають збільшувати відвідуваність блогу безпосередньо, існують помічники блогера, що дозволяють зробити якісь магічні дії над движком Wordpress і змінити заведені здавна порядки. Так, «Yoast SEO» чи «All-in-One SEO Pack» дозволяють прописати сторінкам необхідні метатеги. За замовчуванням Wordpress пише ім'я блогу і заголовок запису. Однак найчастіше потрібна, щоб в тайтлі та дескріпшені були прописані ключові фрази. Плагін дозволяє змінювати заголовки сторінок масово. Працює він досить стабільно і надійно. Сьогодні в тій же блогосфері повно рад з приводу того, як змусити цей плагін працювати саме у Вас. Тому зациклюватися на цій темі не будемо.

Хорошим засобом по просуванню блогу Wordpress служить підписка по e-mail на інформацію про появу нового поста. Якщо відвідувачів зовсім мало, на перших етапах розкрутки цей наворот додавати не варто. Але після перших 300-500 уників вже можна говорити про включення цього способу в арсенал SEO. Який прийшов лист нагадає про те, що у вас цікаво, навіть читачам, які давно не заглядали в блог. Це допоможе не розгубити аудиторію. В той самий час це зручний спосіб проявити повагу до своїх читачів, якщо блог оновлюється нерегулярно. Всі ми чекаємо чогось новенького, а зайшовши пару-трійку раз в блог і не побачивши змін, відвідувач може вже ніколи не повернутися.

Записи в блогах, як правило, набагато більш неформальні, ніж сторінки «звичайних» сайтів. Тут прийнято вільний і вільний стиль викладу тексту. Однак не варто все ж забувати про оптимізацію навіть при створенні текстів «для душі». Вставте пару ключових слів, особливо в заголовок. Це допоможе посту знайти своїх читачів.

Не нехтуйте плагіном Google XML Sitemaps, створеним спеціально для Wordpress. Без карти сайту, доданої в панелі інструментів для вебмайстрів Яндекса і Google, в сучасному SEO нікуди.

Поділитись

Новини по темі: