13 серпня, 2022
Ми в соцмережах

Сучасні сонячні панелі - комфорт споживання та економія

  • 10 грудня, 2020 22:34
Виснаження запасів енергетичної сировини й зростання забруднення навколишнього середовища призводять до пошуку дешевших, чистих і, перш за все, поновлюваних джерел енергії. Сьогодні рішення купити сонячні панелі є одним з найпопулярніших методів використання альтернативної енергетики. Люди роками використовували потенціал води, а останнім часом — силу вітру. Тепер черга за прихованим в сонце потенціалом. Ця енергія використовується для сонячних електростанцій.

Що таке сонячна енергетика?

Сонячна енергетика — це галузь науки й техніки, суть якої полягає у використанні потенціалу сонячного випромінювання і перетворення його енергії в електрику. Сонячне світло — це потік електромагнітних хвиль, які, впливаючи на конкретне тверде тіло, створюють ЕРС. В результаті цього явища сонячна енергія перетворюється в електричний струм. 

Сонячні панелі використовуються в якості згаданих твердих тіл, щоб отримати найкращі можливі пропорції між ними. Вони складаються з кремнієвих фотоелементів — моно- або полікристалічних напівпровідникових елементів. Останні дешевше, але і мають менший ККД (14-18% при ККД монокристалічних осередків 18-22%). Осередки поміщені комплектами в спеціальний каркас і закріплені тонкою сіткою і загартованим склом. Доповнюють конструкцію електропровідні рейки і елементи, що дозволяють об'єднувати панелі в комплекти.

Фотогальваніка - установки, що працюють від сонячної енергії

Основне завдання сонячної станції — забезпечити дешеву й екологічно чисту відновлювальну енергію. Хоча будівництво сонячних батарей і раніше обходилось недешево, при довгострокових інвестиціях така установка може задовольнити потреби в енергії середньої ферми, і її вартість швидко окупиться. Додатковою перевагою є можливість включення його в міську мережу і продажу надлишків виробленої енергії.

На фермі, де електрику поставляється за допомогою фотоелектричних систем, установка повинна бути точно адаптована до потреб користувачів. Кількість посилань сильно впливає на вартість його реалізації. Ось чому сонячні панелі, які виробляють енергію, що перевищує потреби ферми, є горезвісної тратою грошей. Які установки можуть харчуватися від фотоелектричних елементів? 

  • Центральне опалення, 
  • побутова та технічна вода, 
  • зовнішнє і внутрішнє освітлення, 
  • кондиціонування і вентиляція, 
  • побутова техніка - це лише деякі приклади використання сонячних батарей. 


При наявності відповідних компонентів і потужності до 5 кВт всі вони можуть отримувати вигоду від сонячної енергії.

Домашні сонячні модулі - рентабельність інвестицій

Хоча сонячні ферми будуються вже багато років, все ж міні - побутові електростанції викликають багато сумнівів. Зазвичай перша асоціація з таким нововведенням — дорожнеча його впровадження. Тим часом інвестування в сонячні батареї схоже на установку газової системи в автомобілі. Доводиться багато платити авансом, але ця операція швидко окупається.

Компоненти фотоелектричної установки 

Якщо в плани домовласника входять сонячні ферми, вартість установки, безумовно, є важливим фактором прийняття рішення. Ціна всього набору залежить не тільки від його потужності. Це також визначається такими факторами, як якість самої конструкції та її бренд. Однак з урахуванням того, що фотоелектрична установка виготовляється багато років, економити на ній не варто. Дешевші сонячні панелі менш ефективні, і перетворювачі можуть вийти з ладу. У вартість також входить установка, ціна якої залежить від компанії і її досвіду, місця установки та регіону країни.

Поділитись

Новини по темі: