23 січня, 2025
Ми в соцмережах

Посів соняшнику в Україні: оптимальні терміни та норми висіву

  • 9 грудня, 2020 19:43

Одним з важливих факторів, який впливає на якість врожаю соняшника в Україні є норма та терміни висіву. Вважається, що густота залежить від певних умов та кліматичних особливостей району. Дотримуватися правил та норм сівозміни, густоти стояння рослин, можна отримувати стабільно високі урожаї.

На сайті компанії ТОВ «Ювента Агрохім» https://uventa.com.ua/ можна придбати якісне насіння соняшнику та препарати, які дозволять отримати гарний результат. Великий асортимент товарів захисту рослин та добрив від найкращих українських та закордонних виробників можна придбати по доступній вартості. Весь товар сертифікований та добре зарекомендував себе. Кваліфіковані фахівці допоможуть підібрати найбільш вигідні умови співпраці.

Норми висіву соняшника в Україні

  • Щоб отримати високі врожаї соняшника варто дотримуватися певних норм. В районах України, де спостерігається достатня та висока зволоженість, варто дотримуватися густоти рослин в 60 000/га;
  • В областях, де панує посушливий клімат необхідно сіяти рослини із розрахунку 50 000/на;
  • Згущення може призвести до зниження врожайності. Спираючись на дані фахівців, які певний термін проводили експерименти із суперранніми гібридами, необхідно підтримувати показники на рівні 60-70 тис./гектар;
  • Для середньоранніх гібридів цифру зменшують до 51 тис./га;
  • Сорти кондитерського соняшника мають показники від 40 до 50 тис/га. Олійні культури можна розташувати у відповідності 55 до 65 тис/га;
  • Зваживши на кліматичні умови та сорт культури можна отримати найліпший розрахунок.


Терміни висівання соняшника в Україні

Щоб підвищити валовий збір урожаю соняшника в Україні важливо визначити термін висівання культури. Загалом, враховуючи біологічні особливості, він є ранньою рослиною висівання. Зважаючи на багаторічний досвід агрономів, високу стійкість до посухи добрі врожаї дають гібриди середньоранніх культур при температурі висівання + 10°.

Починати роботу варто з пізньоспілих гібридів, які показують високі та стабільні врожаї при висіванні + 10 градусів. Пізніше, коли встановлюється більш висока температура необхідно продовжити висів скоростиглих сортів. Вони відмінно себе почувають при температурі + 14 градусів. При цьому роботу необхідно проводити тільки за умови настання стабільно теплої погоди без заморозків.

Отримати добрий результат можна, дотримуючись всіх правил агротехніки та зберігання зерна. Окрім цього, необхідно надавати перевагу тільки високоякісному матеріалу. Дотримуючись норм та термінів під час культивації культури, соняшник буде радувати високим урожаєм.

Поділитись

Новини по темі: