Ще здавна, люди, мабуть, виробили таку звичку аби мати в оселі чи то песика, чи то котика, або ж будь-який інший вид тварин. Практично в кожного з нас є домашні улюбленці. Ми приручаємо й автоматично несемо відповідальність за них. Але хто вони для нас – друзі чи все-таки забавка?
Протягом багатьох років, науковці та психологи вивчали взаємозв’язок між людиною і твариною. В результаті виявилося, що домашні улюбленці стають не лише надійним другом, а й членом сім’ї.
Чому люди захоплюються тваринами
Але чому люди захоплюються тваринами? Адже це у будь-якому разі потребує зусиль, ресурсів та відповідальності.Людина часто перебуває у стресовому стані. Тому для того, аби цей стан уникати, багато хто заводить домашнього улюбленця, як метод пониження стресу. Один із найпопулярніших видів домашніх тварин є собаки.
Британські вчені довели, що собаки позитивно впливають на здоров’я людини. Вони допомагають уникненню депресій, позитивно впливають на функціонування серця. Собаки допомагають, коли у дитини є певні комунікативні проблеми або ж, вони є найвірнішими друзями для дітей, які мають певні вади зі здоров’ям.
Також людина часто шукає підтримку та щирість у почуттях, але не завжди це отримує, а в результаті ще й розчаровується. Та в такому випадку, вірний друг – собака, ні в якому разі не зрадить. Мабуть, власники собак спостерігали за їхніми емоціями. Вони дійсно щасливі коли ми проводимо з ними час, вони радіють коли ми приходимо чи то з роботи, чи то з навчання, а інколи сумують і це також помітно.
Ці тварини є джерелом позитиву. Якщо ж вам, сумно, то просто прогуляйтесь зі своїм улюбленцем, пограйте в м’ячик, побігайте. Це:
- по-перше, покращить вам настрій, допоможе позбутися не зовсім приємних думок та негативу,
- по-друге, таким чином ви будете підтримувати себе у формі – тобто ваш улюбленець забезпечить актив та фізичне навантаження.
А ще собака нас розуміє, а точніше, відчуває, наприклад, переживання, страх, краще, ніж людина. Навіть обійми з улюбленцем, які дійсно є щирими, можуть приносити більше задоволення, ніж обійми з людиною. Тобто гарантія того, що собака нам вірна та щира є великою.
Тварини не для всіх стають друзями
Чому тварини стають не для всіх друзями? Невже люди не усвідомлюють, що це живі істоти, які мають право на життя і на нормальне відношення.На жаль, інколи люди сприймають тварин як іграшку. Тобто забувають про те, що вона є живою істотою і потребує не лише харчування, ліків, а й уваги. Та все ж таки найстрашніше є те, що власники тварин, (бо назвати їх улюбленцями буде не правильно) усю свою агресію інколи виплескують на них же. Це проявляється у жорсткому поводженні, у тому, що тварина стає вже не домашнім улюбленцем, а стає безпритульною, тобто є викинутою, як би це грубо не звучало.
Також, на жаль, часто у соціальні мережі публікують акти жорстокості над тваринами, для того, аби підняти рейтинг акаунту, або ж стати популярними. А потім на захист виправдовуються, що це були лише розваги – тварина жива. Але у якому стані ця тварина, про це не думають. Такі реалії життя.
Ми живемо у XXI столітті й маємо усвідомлювати, що кожен має право на життя, в тому числі й живі істоти. Тому, якщо ви бачите ситуацію, у якій знущаються з тварин, варто діяти, а не стояти осторонь і мовчати. В першу чергу, по можливості, зробіть так, аби зупинити дії жорстокого поводження, по-друге, негайно викликайте поліцію.
Тому, домашній улюбленець – це товариш, але ні в якому разі не іграшка. Як говорив Беннет: «У тварин є щось дуже справжнє і чесне, чого нам так не вистачає у відносинах з людьми». Дійсно, частіше всього ми можемо отримати більше любові від тварин, ніж від людей. Тварини, чесно кажучи, перевершують нас у плані на скільки щирими є почуття. Тому варто якоюсь мірою брати приклад з них і робити з цього певні висновки.
Автор: Степанюк Альбіна
«У тварин є щось дуже справжнє і чесне, чого нам так не вистачає у відносинах з людьми»