Пожежі призвели до забруднення продуктами горіння повітря, завдали шкоди здоров’ю населення та спричинили економічні збитки. Через спалювання листя і трави в атмосферу викидаються шкідливі речовини – чадний газ, окис азоту, канцерогенні сполуки та діоксини. Також, з тліючого листя й трави, без доступу кисню, виділяється бензопірен, що може спричинити висипання на шкірі, бронхіт та навіть онкологічні хвороби.
Деякі жителі сел біля лісів, які горіли, залишились без даху над головою. Найбільші осередки пожеж на Поліссі, а саме в Житомирській, Київській та Чернігівській областях. Тож, зараз, кожному постраждалому, потрібна допомога від маленького цвяха до шифера, щоб почати відбудовувати домівки.
В Житомирській області – у с. Личмани – згоріло 14 будинків, с. Острови – знищено 21, с. Магдин – знищено 28 будинків, с. Середня Рудня – згоріло 4 будинки; у Нижній Рудні згоріло 8 будинків.
На Чернігівщині згоріло майже 200 гектарів лісу. Масштабна пожежа виникла на території військового лісгоспу в Козелецькому районі біля села Сорокошичі. Почалось все із загоряння сухої трави та настилу в лісі.
У Київській області ліквідують пожежі на території Корогодського, Луб`янського, Паришівського, Дитятківського та Денисовицького лісництв.
ЯК ЗАПОБІГТИ ЛІСОВІЙ ПОЖЕЖІ
- не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;
- намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;
- не залишайте предмети із залишками паливно-мастильними матеріалами;
- не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;
- ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду, на землях природно-заповідного фонду та на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом.
Парламент посилив покарання за підпалювання сухостою – штраф може сягнути аж 153 000 гривень або позбавлення волі до 5 років. Залишається тільки сподіватися, що хоча б це зможе зупинити деяких співгромадян щовесни калічити природу.
Катерина КОСЯКЕВИЧ