Сьогодні, 10 січня, пройшла 13 сесія Житомирської обласної ради. На позачерговому засіданні головним питанням стало звернення депутатів обласної ради до ВР України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення прийняття проєкту закону України про особливості управління обʼєктами державної власності в лісовій галузі та порядок утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства «Ліси України», в редакції запропонований Державним агентством лісових ресурсів України. Тобто, депутати обговорювали можливість приєднання лісогосподарського підприємства Житомирської області до іншої організації.
Депутат Житомирської обласної ради та генеральний директор Житомирського обласного комунального агролісового господарського підприємства Житомироблагроліс Рибинський Ігор Євгенович нагадав, що наприкінці 2022 року на сайті Державного агентства лісових ресурсів зʼявився проєкт закону, яким передбачається створення державної акціонерної компанії «ЛІси України», до складу якого мають увійти державні лісгоспи та комунальні підприємства, відповідно, разом із Житомирським.
«Реформа повинна бути чимось новим, сучасним. На сьогоднішній день ми бачимо лише скорочення працівників. Особливо це видно в громадах, де тисячі працівників лишились без можливості утримувати свої сімʼї, працювати. І що їм робити? Я не знаю куди далі приведе такого характеру реформа», — сказав пан Ігор.
Ігор Рибинський підкреслив, що він не розуміє навіщо проводити такі реформи під час протистояння російському агресору. На його думку, варто зачекати закінчення цієї війни. Він не погоджується з ідеєю входження комунального підприємства Житомироблагроліс до акціонерної організації.
«Ми багато знаємо акціонерних компаній…Напевно комусь потрібні не люди, а ресурс. Це моя, вибачте, може субʼєктивна, думка. Але, що стосується нашого підприємства, я всією душею вболіваю за цю структуру, яку я практивно з нуля створював. На момент створення в нас основних засобів взагалі не було. Все, що напрацьовано — це зроблено нашими людьми, які працюють в облагролісі», — наголошує Ігор Рибинський.
За час роботи підприємства придбано понад 500 одиниць техніки для лісового господарства. Воно забезпечує робочими місцями понад 1500 громадян. За словами пана Ігоря, лісове підприємство на сьогодні забезпечує найвищі заробітні плати своїм працівникам — 21 900 грн за 2022 рік. За останні роки ним було сплачено мільярди податків до бюджету. За 2022 рік підприємство сплатило до 350 млн податків — до обласного бюджету внесли більше 50 млн грн, сільські бюджети отримали близько 100 млн грн, ЄСВ — 75 млн.
«Ми працюємо самодостатньо. Чистий прибуток за 2022 рік склав 35 млн. Могло бути і більше, але ми сьогодні працюємо не лише як комерційна структура, а й займаємося справами соціального характеру», — підкреслює Ігор Рибинський.
Сьогодні лісівники надають величезну допомогу мешканцям Житомирської області — школам, дитячим садочкам, населенню. Саме ця організація надає паливо по пільговим цінам. 25 тис. кубометрів було виділено для опалення бюджетної сфери за зниженою ціною. Ні разу організація не відмовила в допомозі армії. Велика кількість техніки в підприємства вилучена для роботи ЗСУ. Близько сотні працівників організації служить в збройних силах України.
Пан Ігор наголошує, що всі питання, які постають перед Житомироблагроліс, комунальне підприємство вирішує самостійно. Воно відповідає за створення лісів, охорону та захист лісу. Щороку працівниками організації висаджується близько 2,5 тис. гектарів лісу.
За словами, Ігоря Рибинського, у разі передачі комунального підприємства акціонерному товариству, те отримає все майно організації, лісові угіддя, шалені обʼєми ресурсу. Більше того, почнуться різкі скорочення працівників та занепад підприємства. На його думку, воно повинно працювати лише на користь громади Житомирської області.
Виступав також і представник Овруцької територіальної громади, оскільки саме на території цієї громади знаходиться найбільша частка лісу в Житомирській області.
Дане підприємство, за його словами, виконує дуже важливу функцію в Овруцькій громаді — забезпечує соціальну сферу. Більше 15 тис. кубів дров потрібно мешканцям громади в зимовий період. Саме лісове підприємство надає змогу придбати дрова за пільговою ціною.
«Вже бачимо результат обʼєднання двох лісгоспів — більше 50 чоловік залишилось без роботи. На сьогоднішній день позитивними враженнями від обʼєднання підприємств я з вами поділитись не можу», — наголошує представник Овруцької територіальної громади.
30% Житомирської області займають ліси, в яких працюють тисячі людей, які мають свої родини. Ліси — це екологія, соціальне питання, економіка. Тому, обласна рада пильно спостерігає за роботою лісового господарства та надає необхідну для його функціонування допомогу.
Після обговорення звернення депутатами Житомирської облради було прийнято рішення не обʼєднувати Житомироблагроліс з іншими лісовими господарствами та не перетворювати його на акціонерне товариство, що мало б негативні наслідки для мешканців Житомирщини та економіки громад.