19 квітня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Економіка
  • Укрзалізниця сплатила 742 тис грн за порубку у Бердичівському районі: дерева знесли 7 років тому

Укрзалізниця сплатила 742 тис грн за порубку у Бердичівському районі: дерева знесли 7 років тому

  • Фото: Ілюстративне
  • 19 квітня, 2025 8:46

За рішенням суду Українська залізниця сплатила понад 742 тис. грн шкоди довкіллю внаслідок незаконної порубки

Порубка в захисних лісонасадженнях виробничого підрозділу Жмеринська дистанція захисних лісонасаджень регіональної філії «Південно-Західна залізниця» у напрямку Житомир-Бердичів, на території Гришковецької територіальної громади Бердичівського району, здійснена невідомими особами ще навесні 2018 року. Про це інформує Державна екологічна інспекція Поліського округу.

Оскільки у добровільному порядку розраховані Інспекцією збитки довкіллю (742 091,93 грн), не були відшкодовані, керівник Бердичівської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Державної екологічної Інспекції Поліського округу та Гришковецької селищної ради звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до АТ «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Південно-західна залізниця» АТ «Українська залізниця» про стягнення завданої навколишньому природному середовищу шкоди.

Рішенням Господарського суду міста Києва у задоволенні позову було відмовлено. Не погоджуючись з прийнятим рішенням, прокурор звернувся до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, яка 10 березня 2025 р. була повністю задоволена, а рішення Господарського суду міста Києва про відмову у задоволенні позову скасовано.

Нині збитки, нанесені довкіллю незаконною порубкою, АТ «Українська залізниця» сплатило у повному обсязі.

«Це вже не перший випадок, коли через незаконні порубки AT «Українська залізниця» сплачує завдану довкіллю шкоду, - акцентує начальник ДЕІ Поліського округу Євгеній Медведовський. - У квітні 2023 року сільським радам на Звягельщині Українською залізницею було відшкодовано майже 800 тис. грн. Екоінспекція ще раз наголошує - постійні лісокористувачі мають забезпечувати належну охорону і збереження лісового фонду на підвідомчій території, не допускати незаконної порубки дерев та завдання матеріальної шкоди лісу».         

Журнал Житомира писав, що чоловік зрубав сухостійний ясен в лісополосі на Житомирщині: екологи визначили майже 17 тисяч гривень збитків.

Виявлено незаконну порубку лісу на суму понад 1,8 млн грн.

На Житомирщині зафіксовано незаконну вирубку лісу — завдано шкоди на майже 2 млн грн.

Поділитись

Новини по темі: