20 лютого, 2025
Ми в соцмережах

Українці сплатили 65 млн грн добровільних внесків для пенсій

  • Фото: Ілюстративне
  • 17 лютого, 2025 16:42

За 2023-2024 роки українці перерахували 64,8 млн грн добровільних страхових внесків до Пенсійного фонду. Ця можливість дозволяє збільшити страховий стаж та майбутні пенсійні виплати.

“64,8 млн грн добровільних страхових внесків сплатили українці за 2023-2024 роки”, - повідомили у міністерстві.

"Такі внески можна сплачувати як за себе, так і за інших осіб. Робити це легко і зручно, адже не потрібно відвідувати державні установи і укладати паперові договори, все можна зробити не виходячи з дому, онлайн", - йдеться у повідомленні міністерства.

У відомстві зазначили, що така можливість може бути цікава

  • фізичним особам-підприємцям, які сплачують мінімальний ЄСВ;
  • українцям, які виїхали за кордон;
  • людям передпенсійного віку, які через війну втратили роботу і не можуть знайти нову;
  • тим, хто має неофіційний дохід.

"Для того, щоб був зарахований один повний місяць страхового стажу, сума сплачених за цей місяць внесків має бути не менше, ніж мінімальний страховий внесок, тобто – 1760 грн. Якщо ж людина сплатить вдвічі більший внесок, то пенсія нараховуватиметься з подвійної мінімальної зарплати", - нагадали в міністерстві.

Як повідомлялося, у березні 2023 року запроваджена можливість сплачувати до Пенсійного фонду добровільні страхові внески і тим самим збільшити страховий стаж.

Сплачувати добровільні внески дозволяється незалежно від місцезнаходження.

Як скористатись сервісом

Укласти в декілька кліків на веб-порталі електронних послуг ПФУ Договір про добровільну сплату страхових внесків (в електронній формі).

Для цього – авторизуватись на порталі за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія. Підпису або ID.GOV.UA. На панелі зліва в розділі “Комунікації з ПФУ” обрати опцію “Договір на добровільну участь”. Далі опцію – “Бажаю сплачувати внески на себе”, необхідні поля форми при цьому заповнюються автоматично. Потім підтвердити дані і дати згоду на їх передачу та обробку, поставивши відповідні позначки. Натискаємо кнопку “Підписати та сплатити” – і сплачуємо.

Якщо ви бажаєте сплачувати внески за іншу людину, то, відповідно, необхідно буде внести її дані, в іншому – алгоритм той самий.

З якою періодичністю сплачувати добровільні внески та у якому розмірі, – ви вирішуєте самостійно, виходячи з побажань та власних фінансових можливостей.

Поділитись

Новини по темі: