В Житомирській області відновлюється фінансування довгострокових кредитів на житло в сільській місцевості за державною програмою «Власний дім».
Про це повідомив керівник КП «Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» Сергій Трохимишин у етері радіо Житомирська хвиля.
За словами пана Сергія, програма була призупинена в лютому цього року після повномасштабного вторгнення росії на територію України. В червні «Власний дім» частково відновив роботу, проте проєкт потребує вдосконалення законодавчої основи. На казначейських рахунках вже мається 87% коштів, що передбачені державним бюджетом на 2022 рік.
«Мільйон чотириста тисяч гривень вже є на казначейських рахунках. Цього місяця ми закриваємо останній транш. І отримаємо ще двісті тисяч гривень для видачі кредитів. Наразі найактивнішими є Романівська й Ємільчинська громади», – розповідає Сергій Трохимишин.
Раніше передбачалось внесення коштів з обласного бюджету, проте активна російська агресія внесла свої корективи в ці плани.
Наразі фондами розробляється юридична особа, яка допоможе залучити до програми донорські кошти. Відновлено і прийом документів на кредитування.
Щоб прийняти участь у програмі оформлення кредиту на житло в селі, слід відповідати двом критеріям – проживати та працювати в цьому ж селі.
«Є ще декілька обмежень у вигляді доходу, оскільки дохід має покривати не тільки вартість кредиту, а й умовно мінімальний прожитковий мінімум на кожного члена сім‘ї. Тому, умовно, якщо з сім'ї працює тільки одна людина, то цього буде недостатньо. Для цього потрібно, щоб дохід однієї людини був дуже високим. Також має бути прописка в сільській місцевості і вже від цього можемо відштовхуватися», – уточнює Сергій Трохимишин.
Програма «Власний дім» почала діяти у 1999. Вона представляє собою тривідсоткові довготермінові кредити на індивідуальне житлове будівництво, придбання, ремонт чи реконструкцію житла. Завдяки їй в Житомирській області покращити умови проживання вдалось одній тисячі триста шістнадцяти родинам.