24 травня, 2024
Ми в соцмережах

У Любарській громаді припинено незаконну оренду ставу

  • Фото: Мережа
  • 18 квітня, 2024 17:36

Чуднівською окружною прокуратурою заявлено позов про визнання незаконним та скасування рішення сесії Любарської селищної ради про надання в оренду водойми площею понад 60 га.

Йдеться про став, що у с. Великі Деревичі Житомирського району, споруджений на р. Деревичці, яка впадає у р. Случ. Земельну ділянку водного фонду, на якій розташована водойма, орган місцевого самоврядування у квітні 2023 року передав в оренду столичному жителю. Орендар мав намір використовувати ставок у комерційних цілях – для риборозведення.

Однак прокурори встановили, що водний об’єкт передано в оренду на позаконкурсних умовах, без проведення аукціону. Це позбавило можливості інших учасників взяти участь у земельних торгах, а громаду – обрати претендента з вигіднішою пропозицією щодо розміру орендної плати.

Фактично передача в оренду на таких умовах здійснена з порушенням вимог Земельного кодексу України.

Після відкриття судом провадження у заявленому позові відповідачі погодилися з вимогами окружної прокуратури. Наразі рішення сесії скасовано.  Таким чином попереджено незаконне надання в оренду земельної ділянки водного фонду зі ставом.

У Бердичівському раойні прокуратура повернула громаді з приватної власності греблю вартістю понад 800 тис. грн.

Поділитись

Новини по темі: