У 2022 році весняна посівна компанія в Україні проходить в доволі складних умовах. Воєнні дії, заміновані території - це ті негативні фактори, які не оминули Житомирщину.
Як повідомили в обласній військовій адміністрації, в області знищено та частково пошкоджено приміщення у сільськогосподарських підприємствах, деякі з них знаходяться в аварійному стані, пошкоджений елеватор в Овруцькій громаді, заміновані поля та пошкоджене майно господарства на території Народицької громади та декількох сільськогосподарських підприємств Ушомирської громади.
"Аграрії області запаслися ресурсами для проведення посіву ярих, проте для повного проведення комплексу весняної посівної компанії сільськогосподарські підприємства мають труднощі щодо придбання насіння, пального, мінеральних добрив чи винаймання робочої сили. З метою вчасного та успішного проведення комплексу сільськогосподарських робіт, агроформуваннями Житомирської області, проводяться відповідні заходи для надання практичної та методичної допомоги господарствам, зокрема проведення посівної кампанії ярих культур департаментом агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА. Так, опрацьовано потребу в пально-мастильних матеріалах для підприємств які не забезпечені пальним для проведення посівних робіт, а також опрацьовано питання щодо забезпечення посівним матеріалом малих фермерських господарств та агроформувань, постійно доводиться до сільськогосподарських підприємств актуальна інформація щодо наявності в операторів-постачальників нашої області мінеральних добрив, засобів захисту рослин та насіння", - наголошують в ОВА.
Станом на 13 квітня 2022 року вже посіяно 44,8 тис. га ранніх ярих зернових культур, що складає 59,7% до запланованого, зокрема посіяно:
- овес на площі 15,6 тис. га, або 67%;
- пшеницю – 13,4 тис. га, або 60%;
- ячмінь – 14,5 тис. га, або 67%;
- горох – 1,3 тис. га, або 77%.
В агроформуваннях області розпочали посів кукурудзи на зерно на площі 1,6 тис. га, що складає 1% від запланованого показника.
З технічних культур посіяно 3,1 тис. га цукрових буряків, що складає 28% від запланованого посіву та 2,3 тис. га ярого ріпаку, що складає 77% від запланованого посіву.
Аграріям області рекомендовано орієнтуватись при посіві сільськогосподарських культур не на експорт, а на внутрішній ринок. Зокрема на збільшення площ під гречкою, пшеницею, горохом, ячменем, адже ці культури простіші у догляді та важливіші для харчування, ніж кукурудза та соняшник.