У 2024 році 27 роботодавців Житомирської області отримали від держави компенсації на загальну суму понад 1,7 млн грн за придбані для працівників з інвалідністю спеціальні меблі та обладнання.
Це, зокрема, гідравлічні візки, візки для перевезення вантажів, електричний штабелер, комп’ютери, ноутбуки, крісла, кран і підйомник, офісні меблі, далекомір, мегаометр, тістоміс, інтерактивна панель, мобільна стійка, бетономішалка, посудомийка фронтальна, набір інструментів та індивідуальні засоби захисту.
Про це інформують в Житомирському обласному Центрі зайнятості.
Зручні умови роботи створені для 28-ми працівників з інвалідністю ІІ групи, з яких 8 жінок і 20 чоловіків, у тому числі 5 учасників бойових дій.
Серед працевлаштованих:
- оператор верстатів з програмним керуванням,
- інженер,
- головний механік,
- менеджер з персоналу,
- психолог,
- медсестра,
- офісний адміністратор,
- дизайнер,
- бухгалтери,
- водії,
- електромонтер,
- монтажник санітарно-технічних систем і устаткувань,
- оператор котельні,
- складальник взуття,
- підсобні робітники.
Серед роботодавців, які цьогоріч скористались державною програмою з облаштування робочих місць для людей з інвалідністю, - 14 ФОПів, комунальне і виробничі підприємства, благодійна організація. Більшість із них ведуть свою діяльність у Житомирському районі (18 із 27), 7 – у Звягельському, 2 – у Коростенському та одне у Бердичівському.
Поки єдине підприємство в області – ємільчинський виробник деревних паливних гранул споживчого призначення – облаштувало два робочих місця для людей з порушеннями здоров’я: менеджера з персоналу й оператора котельні. Витрачені кошти на придбання додаткового устаткування й офісної техніки у сумі понад 70 тис. грн роботодавцю компенсовані.
Максимальні суми витрат, які держава може відшкодувати роботодавцям, на сьогодні складають:
- 71 тисяча грн за придбані допоміжні засоби для працівника з інвалідністю ІІ групи
- 106,5 тисячі гривень – за витрати на обладнання чи меблі для співробітника з І групою інвалідністю.