В одній із житомирських лікарень працює сонячна електростанція, встановлена у 2023 році завдяки співпраці Житомирської міської ради з ГО "Екоклуб" та організацій з Чехії "Solsol" та "Nesehnuti".
Про особливості роботи станції розповідає заступник директора з технічних питань Василь Базленко, передає пресслужба Житомирської міської ради. За його словами, фотоелектрична установка живить терапевтичний корпус і має номінальну потужність 36 кВт (потужність сонячних панелей - 48 кВт).
«Це не автономна система, але вона значно знижує споживання з енергомережі. Система налаштована таким чином, щоб потреби будівлі забезпечувати насамперед електричною енергією від сонця. Якщо ж необхідно більше енергії, ніж поступає в конкретний момент від СЕС, то добираємо необхідне з мережі», — пояснює технічний керівник.
Продуктивність СЕС, звичайно, не є однаковою для різних пір року, часу доби, хмарності та ін. і залежить як від наявності сонця, так і від потреб будівлі в електричній енергії (станція обмежує свою потужність, якщо будівля споживає менше енергії, ніж генерує СЕС). Всього за майже два роки своєї роботи станція згенерувала понад 74 тисячі кВт*год електроенергії, вартість яких у разі надходження з енергомережі склала б близько 700 тис грн.
Крім того, оскільки для генерації електричної енергії в Україні також використовуються теплові електростанції, які спалюють викопне паливо (вугілля, газ, мазут), то 74 тис кВт*год з енергомережі було б еквівалентним додатковій емісії майже 32 тонн CO2 в атмосферу.
«У разі блекаутів у нас включаються дизельні генератори. При цьому сонячна електростанція теж продовжує працювати. І згенерована нею електроенергія допомагає зменшити навантаження на генератори. Це не лише про світло, а й про економію пального. І, відповідно, про надійність», — додає Василь Базленко.