26 травня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Економіка
  • За рік в Україні стало на 83 тисячі ФОПів більше. Половина з них – IT-спеціалісти

За рік в Україні стало на 83 тисячі ФОПів більше. Половина з них – IT-спеціалісти

  • 21 січня, 2022 9:54
  • 263
За 2021 рік кількість фопів зросла на 83 257 або на 4%. Зараз їх майже 2 млн. Для порівняння, у 2020 році зростання становило 22 455 ФОП або 1,2%.

Як повідомляє Опендатабот, IT-фопи — найактивніша частина приватних підприємців у 2021 році, їх частка загального приросту серед усіх компаній склала більше половини (53%). 

IT-сфера зросла за рік на 44,5 тис. фопів-програмiстiв (+26%), чим не може похвалитися жоден інший вид діяльності.

На другому місці за приростом — бізнеси, що надають інформаційні послуги (+9 тис. або 24%). На третьому місці — фопи кафе та ресторанів (+6 тис. або +10%), що виросли попри локдауни та карантинні обмеження. Кількість підприємців, що займаються роздрібною торгівлею, зросли на 7 тис. одиниць, що, втім, становить лише 1% їх загальної кількості.Приріст фопів показує, що нових бізнесів відкривалось більше, аніж було закрито "старих", зареєстрованих раніше.

Деякі види фопів навпаки — не зростали, а скорочували свою діяльність. Зокрема, серед найбiльших груп, де кiлькiсть пiдприємцiв перевищує 10 тис., значно скоротилась кількість фопів, що займаються поштовою та кур'єрською діяльністю (-8,5%). Їхнє просідання виглядає досить несподівано, адже ці сфери вважаються перспективними. 

Негативну динаміку показали також такі групи підприємців, як авіаційний транспорт (-8%), діяльність у сфері радіомовлення та телевізійного мовлення (-8%), складська діяльність (-5%) та оптова торгівля (-2%). Всi цi групи фопів демонструють падіння показників уже другий рік поспіль.

Інфографіка: Опендатабот
Поділитись

Новини по темі: