30 червня, 2022
Ми в соцмережах

У Житомирській області ціни на продукти з початку року зросли на 15%

  • 18 лютого, 2021 10:35
З початку 2021 року ціни на продукти харчування у Житомирській області зросли на 15%. Найбільше піднялися ціни на борошно, олію, цукор, яйця.

В обласному управлінні аграрного виробництва це пояснюють гіршим врожаєм деяких культур, передає "Суспільне".
 

"За останній місяць в нас борошно подорожчало майже на 1100 гривень. Це пов’язано з тим, що ми зібрали менше пшениці. Зібрали менше – маємо тепер більшу ціну на борошно. Ми не чекаємо якихось значних стрибків цін, але ціни точно зростатимуть", – розповіла заступниця начальника управління аграрного виробництва Житомирської облдержадміністрації Ніна Добринська.


Продавчиня на ринку Наталія Клименчук працює в торгівлі 20 років. Каже, що не пригадує такого великого та різкого зростання цін на продукти харчування. Наприклад, ціна на олію, за її словами, змінюється щотижня.


 

"Кожного тижня нова ціна. Ми нічого не заробляємо, бо продали по одній ціні, а потім потрібно докласти гроші, щоб знову купити. Завод пояснює, що в них немає сировини, що вони все відправили закордон за євровалюту, а нам уже залишки приходять за новими цінами. Люди всі збурені, ходять злі, бо в них і так немає чим за газ платити, а тут ще й продукти дорожчають", – розповідає Наталія.


Ще одна продавчиня на ринку Марія Андріївна говорить, що яйця подорожчали ще з грудня і ціна на них, швидше за все, впаде вже, коли кури почнуть більше нестися.Заступниця начальника обласного управління аграрного виробництва Ніна Добринська каже, що і в цьому випадку ситуація зав’язана на гіршому врожаї. Адже 60 % собівартості яйця – це ціна зерна, якого, як вже було сказано, зібрали менше, а тому коштувати воно стало більше. З цукром теж те саме.

"Якщо сказати по цукрових буряках, то ми в минулому році (у 2020 році – ред.) посадили на 10% менше, а зібрали менше на 25%. Така сама картина і по Україні", – додала Добринська.

Фото: Суспільне
Поділитись

Новини по темі: