Про це заявив на засіданні НКРЕКП голова комісії Валерій Тарасюк, передає УНН.
"Найбільше, про що говорили, оплата при так званому нульовому споживанні. Є декілька випадків, коли при нульовому споживанні будинок міг отримати 200-400 грн платіжку за транспортування газу. Ми проаналізували і дуже швидко знайшли механізм, що дозволяє… Вчора було засідання, ми схвалили рішення – вже в березні ці платіжки будуть іншими", - розповів Тарасюк.
Суму будуть визначати за таким принципом:
- 2,8 грн на місяць (виходячи з величини річної замовленої потужності 39 куб. м в рік) – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується тільки для приготування їжі;
- 8,8 грн на місяць (виходячи з величини річної замовленої потужності 126 куб. м в рік) – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;
- 21,9 грн на місяць (виходячи з величини річної замовленої потужності 314 куб. м в рік) – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення.
Тарасюк додав, що платити за обслуговування все ж таки треба.
"Наприклад, ліфт будинку, ми поїхали у відрядження довготривале на кілька місяців, але все одно будемо за нього платити, адже хочемо, щоб він працював. Тобто за утримання інфраструктури платежі завжди були, є і будуть", - резюмував голова комісії.
Нагадаємо, з січня 2020 роки українці окремо платять за газ і за його доставку.