Ми в соцмережах
  • Головна
  • Економіка
  • Житомиряни почали отримувати за газ дві платіжки: за що необхідно платити

Житомиряни почали отримувати за газ дві платіжки: за що необхідно платити

  • 24 січня, 2020 10:39
  • 1
Українцям від поточного місяця за газ надійдуть нові платіжки, які розділять на дві частини. Тепер громадяни окремо будуть платити за газ і за його доставку, яку потрібно буде оплачувати щомісяця до 20 числа. 

За кожен день протермінування українцям обіцяють штраф, йдеться у сюжеті ТСН.

Від січня кожен споживач, що використовує газ чи то для обігріву чи для приготування їжі, отримає дві окремі платіжки. Одна квитанція буде за фактично спожитий газ, інша - за його транспортування. Вартість цієї доставки вираховуватимуть для кожного споживача окремо.

Обраховуватиметься він таким чином: спожитий за останній рік обсяг газу розділять на 12 місяців і помножать на спеціальний тариф на доставку. Цей тариф у кожному регіоні різний.

"Вони різні. Залежать від протяжності мереж. І коливається від 28 копійок у Києві до 2 гривень на Львівщині", - пояснює Тетяна Бойко, координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянська мережа Опора.

У "Житомиргазу" він становить 1,07 грн/кубометр. Влітку заплановане здорожчання тарифу: з 1-го липня житомиряни за транспортування газу будуть платити вже по 1,31 грн/кубометр.

За транспортування газу слід проводити оплату за поточний місяць до 20 числа. За кожен день протермінування нараховуватимуть пеню. А якщо ігнорувати нову платіжку, обіцяють відрізати газ. Навіть, якщо газ не використовується чи власники відсутні вдома, за доставку газу доведеться платити. Оскільки, він поставляється до оселі й обслуговуються мережі.

У людей, що мають лишень газову плиту, вартість доставки може бути меншою за комісію, що бере банк. Тому їм радять платити одразу на кілька місяців наперед. Газовики переконують, що хоч платежі й роз'єднали, українці не переплачуватимуть.

Громадяни, тим часом, скаржаться на новий спосіб обрахування газу. Дехто називає отримані цього місяця платіжки "халепою". Інші ж скаржаться, що користуються блакитним паливом економно, але за доставку газу їм вже нарахували надто високу ціну, яка приходитиме, до того ж, щомісяця.
Поділитись

Новини по темі:

Комментарии

Vyacheslav Mischeryakov
24 січня, 2020 14:41:45

Аби вони ще платіжки доставляли по людськи. <br /> А не як завжди - платіжку приносять числа 18-20. А на прохання приносити завчасно відповідь - &quot;можете роздруковувати з онлайн кабінету, там все є&quot;. Оцю квитанцію за транспортування, яку треба оплатити до 20-го, принесли 23-го, а роздрукували 17-го. І ходи потім доводь, що ти не верблюд і нічого тобі не приносили.