Ми в соцмережах
  • Головна
  • Економіка
  • В Україні почався масовий перерахунок пенсій: хто і скільки отримає

В Україні почався масовий перерахунок пенсій: хто і скільки отримає

  • 1 березня, 2019 11:05
В Україні з п'ятниці, 1 березня, почався перерахунок пенсій — така індексація відбуватиметься вперше. Як стало відомо «Журналу Житомира», 8,1 млн пенсіонерів отримають в середньому надбавку у 255 грн.

Зазначається, що кожну пенсію підвищуватимуть індивідуально. Мінімальна надбавка становить 100 грн, українці з високими виплатами можуть отримати надбавку у 1000 і більше грн. При перерахунку розмір пенсії за формулою підвищать на 17%.

"Щоправда, близько 1,9 млн українців на заслуженому відпочинку і зараз отримують пенсію, вищу за розрахунковий розмір. Це ті, хто не заробив і на мінімальну виплату, але за законом їхню пенсію дотягують до розміру прожиткового мінімуму. Підвищення таких українців не зачепить. Замість цього їм роздадуть по 2,4 тис. грн. Гроші даватимуть двома рівними траншами у березні і квітні", — йдеться у статті obozrevatel.com.

Варто зазначити, що таку одноразову допомогу в Кабміні пов'язали не з виборами, а з тим, що у березні зібрали основну суму від розмитнення "євроблях".

"Спочатку всі зібрані на розмитнення таких авто кошти обіцяли передати до Пенсійного фонду. Так і зробили. І замість того, щоб частково компенсувати величезний дефіцит фонду, розділили їх між найбіднішими пенсіонерами", — резюмується у матеріалі.

Як повідомлялось, індексація пенсій проводитиметься для всіх пенсіонерів. Базовий показник у 3764 грн буде помножено на 1,174. Для громадян, які мають великий стаж, але в яких був маленький заробіток в СРСР, розроблятиметься механізм індексації, який дозволить їм мати більшу пенсію.

Поділитись

Новини по темі: