Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • Житомирська міськрада затвердила програму підтримки ветеранів на 2024-2026 роки

Житомирська міськрада затвердила програму підтримки ветеранів на 2024-2026 роки

  • Фото: скриншот
  • 29 липня, 2024 18:21

29 липня на позачерговому засіданні виконавчого комітету Житомирської міської ради було ухвалено міську Програму підтримки ветеранів війни та членів їх сімей, сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України на 2024-2026 роки.

Як зазначив начальник управління у справах ветеранів війни Андрій Забігайло, метою програми є надання всебічної та ефективної підтримки учасникам бойових дій, сприяючи їх поверненню до цивільного життя, а також забезпечення оптимальних умов для соціально-економічної та психологічної реінтеграції ветеранів війни та членів їх сімей, сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України.

Згідно з даними на 1 лютого 2024 року, в Житомирі проживає 5854 учасників бойових дій, 851 особа з інвалідністю внаслідок війни, та 1525 членів сімей загиблих.

Основні цілі програми включають:

  • соціальну та психологічну підтримку ветеранів;
  • медичну реабілітацію;
  • професійну підготовку та зайнятість;
  • економічну та фінансову допомогу;
  • забезпечення прав та соціальних гарантій.

Серед завдань програми:

  • ведення обліку та визначення актуальних потреб ветеранів;
  • створення системи моніторингу та актуалізації потреб;
  • оцифрування міських сервісів та послуг;
  • забезпечення інформування через різні канали комунікації;
  • консультування щодо пільг, гарантій та допомоги.

Поміж заходів, що реалізуються в рамках програми, особлива увага приділяється психологічній реабілітації ветеранів та членів їх сімей, сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України, зокрема шляхом створення та розвитку дієвої системи реабілітації і допомоги у сфері ментального здоров'я.

Передбачено запуск мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, впровадження програм психологічної реабілітації та лікування посттравматичного синдрому ветеранів війни, створенню умов для фізичної та культурно-спортивної реабілітації, сприянню оздоровлення, відпочинку.

Також передбачається проведення інформаційних кампаній та формування позитивного образу ветерана у суспільстві шляхом залучення ветеранів до заходів міській територіальній громаді, а також у процес шкільного та позашкільного національно-патріотичного виховання молоді.

Програма сприятиме створенню та діяльності ветеранських спільнот, організації та проведення тренінгів, семінарів, навчань для працівників, що надають послуги ветеранам війни.

«Зараз на території Житомирської територіальної громади вже є така соціальна допомога, яка і надалі буде підтримуватися і розвиватися», — каже Андрій Забігайло.

За його словами, це щорічна адресна соціальна матеріальна допомога, щомісячна адресна соціальна допомога на дітей загиблих (померлих) військовослужбовців у розмірі 50%, надання одноразової грошової допомоги в разі загибелі, смерті або інвалідності деяких категорій осіб. Пільги у грошовій готівковій формі у розмірі 50% вартості оплати житлово-комунальних послуг надаються членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України.

Для ветеранів війни та членів їх сімей, сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України предбачено безоплатний проїзд у міському пасажирському транспорті. Одним з пунктів є забезпечення ветеранів лікарськими засобами за рецептами лікарів, відповідно до затверджених законодавчих актів, а також послуг з протезування зубів, окрім виготовлення з дорогоцінних металів.

Діти ветеранів війни можуть оздоровлюватися на місцевій базі Артек у таборі «Артек Карпати-Буковель» та інших закладах. Також Програма передбачає встановлення пам'ятників Захисникам і Захисницям України, похованим в межах Житомирської територіальної громади.

Поділитись

Новини по темі: