10 серпня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • Збір монет для допомоги ЗСУ: благодійна акція «Смілива гривня»

Збір монет для допомоги ЗСУ: благодійна акція «Смілива гривня»

  • Фото: ілюстративне
  • 2 серпня, 2022 20:00

НБУ став ініціатором проведення благодійної акції під назвою «Смілива гривня». Протягом трьох наступних місяців (з 1-го серпня по 31-ше жовтня) Ощадбанк та ПУМБ збиратимуть монети номіналом 10, 50, 1, 2, 5 та 10 копійок. Зібрані кошти перерахуються на допомогу ЗСУ.

Про це повідомляє Житомирська обласна держадміністрація.

Національний банк підкреслив, що допомога Збройним Силам України від 24 лютого є одним з головних напрямків його діяльності. Для цього від початку повномасштабного вторгнення росіян було створено мультивалютний рахунок, на який громадяни мають можливість переказувати кошти для допомоги військовим. Варто відзначити, що за п’ять місяців повномасштабної війни на рахунок було переказано 20 мільярдів гривень. Надходили вони зі всіх куточків світу.

Наразі війна триває і ми не повинні забувати про допомогу нашим захисникам, адже вона рятує життя та наближає нашу перемогу.

«Значна  кількість розмінних монет, зокрема монет номіналом 10 коп. (28,5% від загальної кількості монет в обігу) та 50 коп. (9,3% від загальної кількості) часто не використовується громадянами для готівкових розрахунків та лежить у скарбничках чи кишенях. Водночас ці кошти можуть допомогти українським захисникам боронити країну від російського загарбника», – зазначають у НБУ.

Отож, з 1 серпня по 31 жовтня 2022 року діє акція збору монет у відділеннях Ощадбанку та ПУМБ. Також можна організувати колективний збір коштів у певному районі, житловому комплексі, підприємстві.

Спільні зусилля українців роблять дива, ми в цьому вже неодноразово переконались.

Для довідки:

Наразі в обігу перебуває понад 14 млрд монет на суму більше 5 млрд грн. Цікаво, що 5 млрд грн – це приблизно 70 сучасних безпілотників BAYRAKTAR, або 25 реактивних артилерійських систем залпового вогню HIMARS, або 50 танків Т-90, або 150 машин бойової піхоти.

Поділитись

Новини по темі: