11 з 205 військовослужбовців, яких у День української піхоти повернули з російського полону, родом з Житомирщини.
Про це повідомив очільник Житомирської ОВА Віталій Бунечко.
Згодом місцеві громади повідомили прізвища Захисників, які повернулись на рідну землю.
«Сьогодні надзвичайно важливий день для всієї України та нашої громади: з полону повернулись 205 захисників України! Серед них - наш мужній воїн - Залізко Денис Володимирович, 26.11.2003 р.н., з селища Головине! Щиро вітаємо рідних, які дочекались цього дня! Дякуємо за захист, наш герою», - повідомила Черняхівська селищна рада.
Фото: зі сторінки Черняхівської селищної ради
"Черговий обмін приніс радість в село Пединки, з полону повернувся Артур Радомський, чоловік Марини Радомської (Козаченко)", - повідомили у Любарській селищній раді.
Фото: зі сторінки Любарської селищної ради
Під час обміну з російського полону повернувся головний сержант десантно-штурмового взводу 79-ї окремої десантно-штурмової бригади Кіріл Перець із Чуднова Житомирської області.
«Сьогодні з ворожого полону повернувся житель Чуднівської громади — Перець Кіріл! Щиро радіємо разом з його родиною та дякуємо всім, хто доклав зусиль до звільнення наших захисників. Сьогодні додому повернулися 205 українських військових. Кіріл потрапив до російського полону в травні 2022 року на Донеччині. Головний сержант десантно-штурмового взводу 79-ї окремої десантно-штурмової бригади провів у неволі майже три роки», - повідомила Чуднівська міська рада.
Перець Кіріл. Фото: Facebook Чуднівської міської ради
Також Укрінформу розповів тато військовослужбовця Максим Перець.
«Вранці з’явилася інформація, що сьогодні може бути обмін. Ми чекали і за дві години зателефонував син. Ми з ним трішки поговорили по відеозв’язку. Він сказав, що дуже скучив. Помітив, що Кіріл дуже схуд. Я теж за ним страшенно скучив, бо ми не бачилися чотири роки», - поділився тато.
Рідним було відомо, що військовий спочатку перебував у Донецьку. Далі російська сторона офіційно підтвердила, що Кіріл Перець утримувався в Алєксєєвці Бєлгородської області РФ.
Військовослужбовець потрапив у полон із пораненням шиї, мав роздроблену лопатку, а в неволі в нього видалили апендицит.
«Ми писали синові листи спочатку раз у місяць, а потім кожні два тижні. Загалом близько 50 листів від нас було. Один зі звільнених із полону військових розповів, що до сина дійшло майже 10 листів і їх всі перечитували, як свої особисті. Потім розповідали, що в Кіріла було 13-14 наших листів. Через понад рік із моменту потрапляння сина в полон ми теж отримали від нього лист. Там ішлося, що син живий, здоровий і скучив. Експертиза підтвердила, що він написаний його почерком. Потім через рік надійшов ще один лист», - додав тато.
За даними Коордштабу, цього разу серед звільнених воїнів - представники Збройних сил України, зокрема Військово-морських сил, Повітряних сил, Десантно-штурмових військ, Сил територіальної оборони, а також Національної гвардії і Державної прикордонної служби.
Додому повернулися три українські офіцери та 202 солдати і сержанти, зазначили у Коордштабі.