17 листопада, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • «Військові – не раби»: у Житомирі пройшов мирний пікет за демобілізацію

«Військові – не раби»: у Житомирі пройшов мирний пікет за демобілізацію

  • Фото: Журнал Житомира
  • 27 жовтня, 2023 11:40

У Верховній Раді зареєстрований Законопроєкт №9142, який пропонує, щоб громадяни України мали право на звільнення через півтора року після мобілізації, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу. Також на сайті електронних петицій розміщена подібна ініціатива з проханням дозволити добровільну демобілізацію.

«Вже понад рік наші військові знаходяться на фронті й не розуміють, скільки їм ще доведеться там бути, тому існує нагальна необхідність врегулювати терміни. Невизначеність термінів служби призводить до погіршення морально-психологічного стану військових. Слід особливо врахувати, що після початку повномасштабного вторгнення першими прийшли в армію добровольці й ті, хто не збирався ухилятися від повісток. Виходить, що держава та суспільство могли покластися на цих людей для свого захисту – натомість, ці люди, без чітко прописаних прав і термінів служби, наразі не можуть покластися на державу та суспільство», — пише авторка звернення Марина Смішко.

Петиція набрала необхідні 25000 голосів, але її досі не розглянув президент України.

27 жовтня мирні пікети з вимогою прийняти законопроєкт про демобілізацію пройшли у двадцяти містах України. Житомир не став виключенням.


Фото: Telegram-канал dvvd2023

27 жовтня о 10:00 на майдані Корольова перед ОДА зібрались матері, дружини та діти військових, які вже майже два роки не припиняють своєї служби і боротьби.

У руках жінок були плакати, які закликали дати змогу військовим відпочити та забезпечити їм заміну.


Фото: Журнал Житомира

«Ми зібралися, щоб закликати Верховну Раду підтримати законопроєкт 9142. Ми просимо впровадити конкретні терміни служби. Наші захисники не розуміють скільки ще їм доведеться там бути. Скільки? Два роки? Пʼять років? Десять років? Попри загальну мобілізацію одні люди служать без відома їх строків звільнення, а інші взагалі не служать», — наголошує організаторка мирного пікету.

Довготривала служба на фронті призводить до демотивації війська та зниження його боєздатності, зростає кількість психічних захворювань та соціальне напруження між військовими та цивільним населенням. На фронті потрібні ротації. Військові мають право на лікування та відпочинок, підкреслюють учасниці мирного пікету.


Фото: Журнал Житомира

«Наші чоловіки також хочуть виховувати своїх дітей. Вони також мали гарні роботи і можуть тримати «економічний фронт»», — наголошують учасниці мирного пікету. 

«Термін служби військового не може бути безкінечним. Чавить на військових і постійне спостереження за несправедливістю та безладом у тилу, сумніви щодо вірного використання перемоги, яку намагаєшся наблизити всіма силами, тими, хто окопався у владі, усвідомлення височенного рівня цинізму і корисливого розрахунку міжнародної спільноти. Навіть найбільш підготовлений та вмотивований воїн з часом втрачає сили боротись в таких умовах», — зазначає комбат однієї з частин

«Ми також хочемо жити родинами, як живуть зараз ті, хто не на службі, часу на підготовку заміни було багато. Почніть процес заміни негайно!», — каже одна із пікетувальниць.

 

По завершенню мирного пікету учасниці підписали колективне звернення до Президента Володимира Зеленського із проханням розглянути законопроєкт №9142. 

«Володимир Олександрович, сподіваємось на ваше розуміння та підтримку», — наголосили вони.


Фото: Журнал Житомира

Поділитись

Новини по темі: