Протокольним рішенням Уряду погоджено часткове відновлення бронювання військовозобов’язаних.
Про це повідомила пресслужба Кабміну.
«Працівники, які отримали статус заброньованих до 31 травня 2024 року, зможуть безперешкодно подовжити термін бронювання на аналогічний термін. Таке протокольне рішення за пропозицією першого заступника Міністра оборони погоджено на засіданні Уряду 25 жовтня. Це забезпечить стабільну роботу стратегічно важливих галузей економіки, в тому числі тих, які працюють на оборону. Водночас аудит рішень про присвоєння статусу критично важливих підприємств, які були ухвалені в останні чотири місяці, триватиме до 15 листопада. Причина аудиту – аномальне зростання кількості критично важливих підприємств та кількості заброньованих працівників. Це зроблено в інтересах посилення обороноздатності держави та для недопущення зловживань», - йдеться у повідомленні.
За результатом аудиту відповідальні міністерства визначать, чи мали місце недобросовісні дії та, чи носять вони потенційно корупційний характер. На основі цих даних Уряд оновить критерії бронювання і скоригує їх так, щоб механізм працював і на користь нашої безпеки та оборони, і на користь нашої економіки.
Нагадаємо, 24 жовтня в Житомирській ОВА провели нараду з представниками податкової служби, ПФУ, органів контролю, ТЦК та СП і відповідних підрозділів обласної військової адміністрації, де обговорили подальші кроки задля запобігання маніпуляцій при наданні підприємствам права на бронювання.
В червні 2024 року Уряд затвердив механізм бронювання через портал «Дія» та дозволив підприємствам оборонно-промислового комплексу та енергетики бронювати до 100% працівників.
10 жовтня 2024 року перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк заявив, що до 15 листопада в Україні мають провести аудит «критичних» підприємств, які отримали такий статус від органів місцевого самоврядування, бо різко збільшилася кількість заброньованих людей.