21 червня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • Реєстр замінованих земель відкриють в Україні: територія Житомирщини має позначки небезпечності

Реєстр замінованих земель відкриють в Україні: територія Житомирщини має позначки небезпечності

  • Фото: Ілюстративне
  • 9 червня, 2024 12:47

В Україні запровадять реєстр земель, які потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами. 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

Наразі на сайті Державної служби з надзвичайних ситуацій вже є карта територій, на яких виявлено або ймовірно знайдено вибухонебезпечні предмети. Проте це не реєстр.

Реєстр замінованих земель відкриють в Україні

Фото: скріншот Інтерактивної мапи територій, які потенційно можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами

Натомість, як пояснив заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний, запуск реєстру дозволить автоматизувати та прискорити «цілу низку процесів». Так, фермери зможуть отримати витяги про статус своїх земель: забруднені вони, чи очищені. Місцева влада – контролювати стан сільськогосподарських земель для ухвалення рішень про податкові пільги.

Крім того, за його словами, інформація, яка міститиметься в реєстрі, буде важливою для інвесторів та для реалізації проєктів з відновлення України.

Вказується, що реєстр наповнюватиметься інформацією з різних джерел.

«Центр гуманітарного розмінування вноситиме дані в нього про результати нетехнічного обстеження земель чи про операторів протимінної діяльності. Держоргани, підрозділи яких розміновують території – інформацію про обстеження та очищення земель. А місцева влада – відомості про обстеження ділянок, через забруднення яких власникам надали місцеві податкові пільги», – йдеться у повідомлені відомства.

До реєстру також можна буде вносити інформацію про результати обстеження за допомоги супутникових знімків. Обстежена територія, на якій не виявлено чи знешкоджено вибухонебезпечні предмети, виключатиметься з бази.

Реєстр почне роботу після введення його в експлуатацію ДСНС.

Поділитись

Новини по темі: