17 листопада, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • Якщо відправили на фронт без підготовки: куди звертатися та скаржитися

Якщо відправили на фронт без підготовки: куди звертатися та скаржитися

  • Фото: ілюстративне / Cухопутні війська ЗСУ
  • 13 червня, 2023 14:59

Під час загальної мобілізації, військовозобов'язані чоловіки, які не мають військового досвіду, повинні перед відправленням на війну пройти підготовку.

В Україні мінімальна базова загальновійськова підготовка військових без бойового досвіду триває місяць. Підготовка військового на складніші спеціальності може зайняти ще 30-45 днів, інформує ТСН з посиланням на адвоката Дмитра Матвійчука.

Бувають випадки, коли новобранця одразу відправляють на фронт без підготовки.

 

Куди звертатися, якщо відправили на фронт без підготовки

 

За словами Матвійчука згідно зі статтею 29 закону України "Про військовий обов'язок та військову службу", мобілізовані громадяни, які не проходили військову службу, повинні пройти навчання. 

"Якщо вас без навичок володіння зброєю та підготовки направили на передову, ви повинні повідомити про це на телефони гарячої лінії Міністерства оборони", – наголошує адвокат. 

Номери гарячої лінії Міноборони куди можна звертатися – 0-800-500-410, 0-800-500-442 та 044-454-44-99. Під час звернення мобілізований повинен повідомити  ім'я та прізвище, номер військової частини, до якої його направили, а також який саме територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) відправив.

"У тому випадку, якщо це не допомогло, потрібно писати рапорт на командира своєї військової частини або командира центру комплектування, щоб відправили на проходження підготовки", – пояснив адвокат.

Якщо і після цього не відправляють до навчального центру, потрібно звертатися до військової служби правопорядку, військової прокуратури, Генштабу та Міністерства оборони, керуючись статтею 425 Кримінального кодексу України "Недбале ставлення до військової служби".

Якщо мобілізованого відправляють на фронт за конкретним фахом, але без відповідної підготовки, то він має право відмовитися від виконання наказу. 

"Приміром, військовий не проходив спеціальної підготовки з роботи з вибухівкою, а йому надійшов наказ замінувати ділянку. Необхідно офіційно повідомити про неможливість виконання наказу, знайти свідків та подати рапорт", – наголосив Дмитро Матвійчук.  

Поділитись

Новини по темі: