20 жовтня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • Як зібратись на війну: базовий набір спорядження і його вартість

Як зібратись на війну: базовий набір спорядження і його вартість

  • Фото: Ілюстративне
  • 10 січня, 2023 20:00

Наша боротьба з московськими загарбниками продовжується, мобілізація також не припиняється. Саме тому чоловікам, які обрали шлях військового, варто знати, якими повинні бути одяг та оснащення бійця і де його придбати.

Журнал Житомира поспілкувався із професійним військовим. Він перерахував найнеобхідніші речі, які забезпечать максимальний захист та ефективність бійця.

Варто зазначити, що сьогодні держава надає доволі якісну форму та екіпірування. Більшість військовослужбовців забезпечені усім необхідним, проте в різних підрозділах і частинах матеріальне забезпечення може бути різним.

«Кожен елемент спорядження може вартувати життя. По суті, знищувати ворога можна із саперною лопаткою та автоматом, проте якщо ми хочемо виконувати це ефективно та зберегти при цьому своє здоровʼя і життя, то слід мати хоча б базовий якісний набір необхідних речей та оснащення», — каже військовий.

В Житомирі представлена доволі велика кількість магазинів спорядження, проте частіше за все продавці завищують його вартість. Багато хто продає неякісні речі, не усвідомлюючи, що вони створюють дискомфорт та навіть небезпеку для військового на полі бою. Саме тому ми вирішили орієнтувати читачів на онлайн магазини з оптимальним співвідношенням ціни та якості.

 

Бронежилет або плитоноска

 

Різниця між цими двома видами в тому, що плитоноска не містить кевларового захисту. Вона менш габаритна, проте має i меншу площу захисту від уламків. На сучасному ринку представлена велика кількість компаній, які пропонують модульні та адаптивні плитоноски. В залежності від завдання боєць може змінювати конфігурацію виробу — додати захист шиї, боків тощо. Бронежилет є застарілою та менш адаптивною системою. В ньому мобільність бійця зменшується, проте площа захисту від уламків більша.

Наразі виробництво бронежилетів поступово зменшується, тому в основному на українському ринку представляють плитоноски. Придбати цей виріб можна на сайтах онлайн магазинів Мілітарист, Українська Броня, Velmet, Utactic, Балістика, Attack. Все це українські виробники тактичного спорядження. Плитоноска та плити купуються окремо. В середньому за якісну плитоноску доведеться заплатити від 5 000 грн до 10 000 грн. Купувати плитоноски за 2 000 грн військові не радять. Ціна на якісні плити становить від 5 000 грн за стальну та може досягати 50 000 грн за кераміку. 

Фото: Українська правда

 

Шолом

 

За словами професійних військових, ворожа артилерія наразі працює активно, тому варто купувати шоломи з більшою площею захисту (повновухі шоломи) типу Mich. Придбати шолом з оптимальним співвідношенням ціни та якості можна на сайті магазину Українська Броня, Velmet, Attack. Більш дорогі моделі продаються на сайті Abrams. Uarms виробляє якісні шоломи, проте наразі продає їх лише Міністерству оборони України. В середньому на купівлю непоганого шолома потрібно буде витратити від 10 до 20 тис. грн.

Фото: Волинські новини

 

Взуття

 

Не варто намагатись замінити військове взуття звичайними кросівками. Важливим елементом є товста надійна підошва, стійка до різних умов експлуатації. Бажано, щоб берці були середні або високі. Краще обирати водонепроникний матеріал, що особливо актуально в наших широтах. Шкіра, синтетика чи гума — це не принципово.

«Хороше взуття не може бути дешевим. Не варто купувати китайські підробки за ціною оригіналу. Краще переплатити одну тисячу гривень та купити якісне взуття. Ваші ноги скажуть вам «Дякую»», — наголошує військовослужбовець.

Придбати якісне військове взуття можна на сайті магазину PROF1group. Саме він пропонує найкращі ціни на улюблене для багатьох військових взуття фірми Lowa. Варто бути готовим заплатити за пару взуття від 5 до 8 тис. грн. Увагу варто звернути на моделі виробників Salomon, Haix, Meindl.

Фото: Українська правда

 

Тактичні рукавиці

 

Купувати потрібно повнопалі рукавиці. Саме вони забезпечують максимальний захист пальців та їх функціонування. Відомими виробниками рукавиць є M-Tac, Mechanix, P1G-Tac, Helikon-Tex. Вони цінуються військовими в Україні. Не варто забувати, що рукавиці — це розхідний матеріал, тому будь-які рукавиці будівельного магазину можуть замінити тактичні рукавиці. Цінова політика на цей виріб коливається від 700 грн до 1500 грн.

 

Окуляри

 

Захист очей є надзвичайно важливим, тому не варто використовувати звичайні окуляри. Придбати потрібно виріб з військовим класом захисту. В комплекті обовʼязково повинні бути змінні прозорі лінзи (щоб окуляри виконували захисну функцію навіть вночі). Uarms, Revision, ESS — ось від яких виробників можна купувати окуляри. Середня ціна становить 1 000 - 5 000 грн.

Фото: armyinform.com.ua

 

Захист слуху

 

Щоб уникнути пошкодження слухового апарату слід купити тактичні навушники.

«Можна придбати і беруші за 30 гривень, і вони будуть виконувати ту саму функцію, що і активні навушники військового призначення за 2 тисячі доларів. Проте, слід враховувати завдання конкретного бійця», — наголошує військовий.

Цінова політика тактичних навушників дуже різна. Ціна коливається від 2 тис. грн до 50 тис. грн. За словами професійних військових, дуже добре себе зарекомендували навушники низької цінової категорії Howard impact sport, Walker razor.

 

Форма

 

Загалом держава забезпечує військових формою. Проте, якщо військовий її втратив по тих чи інших причинах, або бажає придбати кращий, на його думку, варіант, то слід шукати ідеальне співвідношення ціни та якості. Серед таких варіантів варто виділити моделі контрактної форми армії США та Британії. Слід зазначити, що і український піксель чудово маскує. Якщо бюджет дозволяє, то краще надати перевагу штанам із вбудованими наколінниками. Придбати якісну форму можна у Abrams і Punisher (американське виробництво), PROF1Group. Середня вартість комплекту військової форми (штани та кітель) обійдуться в 2-10 тис. грн.

Фото: Слово і Діло

 

Аптечка

 

Краще мати аптечку зразка НАТО. Мінімальний вміст аптечки:

  • Турнікет
  • Ізраїльський бандаж
  • Бинт, просочений кровоспинним засобом (гемостатик)
  • Назофарингеальний повітропровід
  • Оклюзійна наліпка.

Це все можна замовити в інтернеті. Аптечка з мінімальним вмістом коштуватиме близько 5 тис. грн.

 

Дрібниці, які військовому бажано мати

 

Існує список дрібничок, котрі здатні значно підвищити комфорт бійця під час виконання завдань:

  • Складний ніж або мультитул
  • Ліхтарик (налобний, кишеньковий) із червоним або синім світлофільтром
  • Баф (літом закриває від сонця, зимою — від холоду, захищає від пилу)
  • Годинник 
  • Запальничка.

Це базовий набір кожного бійця збройних сил. Додаткові елементи варто обирати в залежності від завдання, яке поставлене перед бійцем (розвідка, артилерія, піхота). Різні задачі потребують різного екіпірування.

Поділитись

Новини по темі: