2 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • Як протистояти ворогу в інформаційній війні: розповіла пресофіцерка 95-ї бригади

Як протистояти ворогу в інформаційній війні: розповіла пресофіцерка 95-ї бригади

  • Фото: 95 ОДШБр
  • 11 грудня, 2023 9:06

Інформаційна війна є неймовірно важливою складовою перемоги над ворогом. Шляхом впливу на свідомість ворога, можна значно знизити його мотивацію, віру та активність. Саме тому Україна повинна зосередити свої сили не лише на фізичній війні на полі бою, але й перемогти в інформаційному просторі.

Журнал Житомира поспілкувався із офіцеркою служби звʼязків з громадськістю 95 окремої десантно-штурмової Поліської бригади Катериною.


Фото: happymonday.ua

Хакерські атаки та дезінформація з боку рф

Протягом всієї війни та повномасштабного вторгнення росія намагається здійснювати атаки на соціальні мережі військових частин, 95 бригада не є виключенням.

«Одній бригаді взагалі видалили сторінку у Facebook навіть без попередження. Війні на фронті передувала інформаційна. Вона така ж важлива, як і боротьба хлопців та дівчат в окопах», — зазначає Катерина.

Росіяни роблять все від них залежне, щоб заглушити українську інформацію та розповсюдити свою пропаганду, деморалізувати українське військо та цивільне населення.

Найбільше атак здійснюється на Facebook, тому що цією мережею користується багато людей різного віку та статусу.

«На нашу сторінку було декілька атак, приходили попередження, видаляли відео через «мову ворожнечі». З початку осені я помітила, що у нас дуже мало переглядів, як для нашої кількості підписників. Я розумію, що ми в тіньовому бані. Ми під постійною загрозою, що в якийсь момент нашу сторінку можуть просто видалити», — розповідає Катерина.

Якщо моніторити роботу російських ЗМІ, то можна переконатись, що росія вже три-чотири рази «знищила» 95-ту бригаду.


Фото: скриншот стрічки новин

У 2014 році за допомогою таких маніпуляцій росіянам вдалось провести успішну дезінформаційну операцію. Вони розповсюдили інформацію про те, що українські прикордонники, які були вимушені виходити з оточення через територію росії, перейшли на сторону ворога.

«Всі писали, що хлопці здалися, це демотивувало інші підрозділи. Згодом інформацію спростували», — ділиться Катерина.


Фото: 95 ОДШБр

Як відрізнити офіційну сторінку бригади від фейків

Офіційні сторінки бригадам потрібні для того, щоб демонструвати, що вони успішно працюють і все добре, надавати громадянам актуальну і правдиву інформацію без посередників.

«Там розказують, що в українців уже нічого немає, а тут ми виставляємо як у нас працюють «Гради», міномети, артилерія та інші підрозділи. І, звісно, як працює наша піхота "на нулі". В такому випадку наші люди розуміють, де правда», — каже Катерина.


Фото: 95 ОДШБр

Ще однією проблемою для військових бригад є наявність сторінок-двійників, які можуть вводити населення в оману. Офіцерка звʼязків з громадськістю розповіла, як відрізнити офіційну сторінку від двійника:

  • Верифікаційна галочка. Це одна з найбільш надійних ознак того, що перед читачем офіційна сторінка.
  • Контекст медіа. На офіційній сторінці не буде репостів з особистих сторінок, лише з офіційних (командування, Міноборони…). Зазвичай бригада постить власний контент, власні відео та фото, які відображатимуть роботу конкретної бригади. Час від часу можуть зʼявлятись волонтерські пости.
  • Регулярність. Пресофіцери ведуть сторінки своїх бригад, регулярно висвітлюючи актуальну інформацію. 95-та бригада намагається публікувати 3-4 матеріали на тиждень.
  • Текст, відео та фото з різних джерел. Сторінки-двійники можуть постити текст 95-ї бригади, додавати фото 32-ї бригади, а відео — 54-ї. Читачу слід уважно придивитись до інформації, яку йому надають. Офіційні джерела такого не робитимуть.



Фото: скриншот Facebook сторінки 95-ї ОДШБр

Як підтримати офіційні сторінки бригади 

Рейтинг сторінки залежить від активності підписників.

«Достатньо лайкнути, зробити репост, прокоментувати, навіть просто зайти і проскролити сторінку», — зазначає Катерина.

Таким чином підтримати сторінку улюбленої бригади можна навіть простим переглядом. Це допомагає Меta розуміти, що сторінка популярна. Тода система просуває її та захищає від хакерських атак.

«Росіянам не важливі люди, а тільки перемога у цій війні. Народ такий вже виріс, що їм неважливе майбутнє дітей, і їх становище, їм хочеться, щоб їх всі боялися. Тому всі кошти кидаються на фронт, на ботоферми. Я боюсь, що на нас буде сильна атака і вся наша праця, всі наші відео, фото, просто зникнуть», — каже пресофіцерка 95-ї ОДШБр.

Саме тому бригаді потрібна підтримка. Час від часу можна вподобати сторінку чи допис, залишити коментар, просто прогорнути сторінку чи зробити репост.

Посилання на офіційні сторінки та канал 95-ї бригади:



Фото: 95 ОДШБр

Поділитись

Новини по темі: