8 жовтня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • Як приватні компанії допомагають розміновувати Житомирську область

Як приватні компанії допомагають розміновувати Житомирську область

  • Фото: armyinform.com.ua
  • 13 листопада, 2023 18:00

Понад 30% українських територій забруднені мінами, нерозірваними снарядами та іншими вибухонебезпечними предметами. Загальна площа забруднення становить 174 тисячі квадратних кілометрів. Житомирська область також постраждала від перебування на її території окупантів. Щоб створити безпечні умови проживання для населення там працюють експерти з розмінування.

Про особливості процесу розмінування територій на Житомирщині розповіли у АрміяInform.

У Житомирській області гуманітарне розмінування працює завдяки приватному бізнесу, котрий започаткував ветеран ЗСУ Віталій Кучеренко.


Фото: armyinform.com.ua

Першим етапом гуманітарного розмінування стає звернення територіальної громади, де відбувались бойові дії, про необхідність перевірки на вибухонебезпечні предмети.

«Тергромада звертається безпосередньо до компанії «ГК ГРУП» щодо потреби гуманітарного розмінування. Наприклад, повідомляє, що зафіксовано артилерійський обстріл певних населених пунктів або їхньою територією проходили колони з ворожою технікою — це означає, що територія має пройти хоча б нетехнічне обстеження. Після цього ми подаємо запит у Центр протимінної діяльності, щоб отримати дозвіл на нетехнічне чи технічне обстеження», — ділиться операційний менеджер «ГК ГРУП» Гліб Малінко.


Фото: armyinform.com.ua

 

Робота групи гуманітарного розмінування починається зі зльоту безпілотника. Далі відбувається перевірка території з фото- та відеофіксацією.

«Розпитали місцевих мешканців, які бойові дії відбувались у цій місцевості — дізнались, що тут були прильоти касетних боєприпасів і «Градів», шукаємо також залишки БМП, тобто те, що не здетонувало. Близько 20% касетних боєприпасів не детонують, тож вони становлять загрозу», — каже начальник групи гуманітарного розмінування «ГК ГРУП» Олег Ісаєв.


Фото: armyinform.com.ua

 

Після отримання даних з дрона територія розбивається на полігони і вони наносяться на карту.

У разі виявлення вибухонебезпечних предметів, координати і звіти передають підрозділам ДСНС для знешкодження знайдених об’єктів. Саме вони проводять вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів.

«Після цього подається заява про очищення території, і нами, і обласною військовою адміністрацією, надсилається повідомлення, що територія є безпечною, сюди можуть повертатися люди, аграрні підприємства можуть працювати на земельних угіддях тощо. Тобто територія офіційно вилучається з переліку забруднених», — зазначає Шліб Малінко.


Фото: armyinform.com.ua

Поділитись

Новини по темі: