21 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • Демобілізація строковиків та бронювання викладачів: закон про мобілізацію доопрацюють

Демобілізація строковиків та бронювання викладачів: закон про мобілізацію доопрацюють

  • Фото: vsn.ua
  • 9 січня, 2024 9:01

Комітет Верховної ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів просить доопрацювати законопроєкт про мобілізацію, який пропонує уряд.

Про у коментарі Суспільному розповів заступник голови підкомітету Михайло Цимбалюк.

«Найбільше було зауважень стосовно електронних повісток чи повісток електронною поштою», — каже Цимбалюк.

Називалися корупційні ризики стосовно керівництва ТЦК, яке у випадку неявки має право накладати обмеження на соціальні послуги, керування транспортом, володіння майном та банківськими картами.

Вимагав комітет і конкретики стосовно демобілізації строковиків. В результати дискусії депутати прийняли рішення підготувати це окремим законопроєктом.

«Найближчими днями його зареєструємо і будемо просити всіх керівників фракцій і груп його підписати щодо негайної демобілізації всіх строковиків. Думаємо, що це пройде окремим законопроєктом», — зазначає народний депутат.

Михайло Цимбалюк каже, що керівництво Міноборони не змогло пояснити комітету, скільки потрібно додаткового фінансування. Міністр фінансів Денис Улютін зазначив, що таких розрахунків немає.

«А це вже перешкода, щоб ухвалювати будь-який законопроєкт без фінансово-економічного обґрунтування», — підкреслює Михайло Цимбалюк.

Окрім цього, були зауваження і до броні на викладачів ЗВО, адже нинішня норма стосується лише викладачів, які мають науковий ступінь або звання. Інші права на броню не мають.

Обговорювали і демобілізацію службовців різних структур.

«Ну і дискусії, кого демобілізувати з силовиків, обговорювалися поліцейські, БЕБ, податківці та інші. На що Міністерство оборони сказало, що вони це зроблять окремою постановою Кабміну. Тобто хочуть делегувати їм повноваження. Вважаємо, що це має бути в тілі законопроєкту», — каже Цимбалюк.

На його думку найкращим варіантом стане опрацювання єдиного законопроєкту на основі Комітету нацбезпеки, оборони й розвідки, враховуючи пропозиції альтернативних законопроєктів.

Поділитись

Новини по темі: