22 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • Бронювання від мобілізації: Кабмін оновив критерії та назвав чіткі терміни

Бронювання від мобілізації: Кабмін оновив критерії та назвав чіткі терміни

  • Фото: Getty Images
  • 31 січня, 2023 16:43

Кабінет міністрів оновив процедуру бронювання працівників українських компаній від мобілізації.

Тепер це можуть робити не лише державні стратегічні підприємства чи постачальники Міноборони, розповідає Forbes.ua.

 

Як Кабмін змінив правила бронювання працівників

 

Перша ключова зміна – тепер подаватися на бронювання співробітників можуть не лише державні структури та підприємства, що виробляють товари для ЗСУ або виконують «мобілізаційні завдання» (тобто так чи інакше працюють на підтримку сектору оборони), а й компанії, що отримали статус «критично важливих для економіки».

Надавати такий статус можуть профільні міністерства або обласні держадміністрації (раніше бронюванням опікувалися міністерства). Його потрібно підтверджувати раз на рік. Для цього необхідно відповідати трьом з семи критеріїв, вказаних у постанові Кабміну.

 

  • Підприємство є резидентом «Дія.City». Це спеціальний правовий режим для IT-індустрії. Він почав діяти у лютому 2022-го. Наразі у реєстрі резидентів «Дія.City» понад 400 компаній або близько 8% усього українського IT (за оцінками асоціації IT Ukraine, у 2021-му налічувалося 5000 компаній).

 

  • Мінімальна сума платежів на користь держави. Загальна сума податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих і сплачених до державного та місцевих бюджетів, крім митних платежів, протягом звітного податкового року перевищує еквівалент €1,5 млн.

 

  • Поріг валютного виторгу. Сума надходжень в іноземній валюті, крім кредитів і позик, за звітний податковий рік перевищує еквівалент €32 млн.

 

  • Підприємства мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави. Перелік підприємств визначає Кабмін.

 

  • Підприємства мають велике значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади. Критерії визначають профільні міністерства або ОДА «з урахуванням потреб громад».

 

  • Відсутність заборгованості перед бюджетом зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ).

 

  • Розмір середньої зарплати на підприємстві за останній календарний квартал становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за звітний період.

 

По-друге, визначено конкретний відсоток працівників, яких можна бронювати – 50% від кількості військовозобовʼязаних, а не 40%, як раніше. Кабмін допускає і більш високий відсоток, але лише «у разі обґрунтованої потреби». Важливе доповнення, якого не було раніше: топкерівники підприємств чи держструктур підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності.

По-третє, зазначено конкретні терміни бронювання – шість місяців. Раніше у постанові містилося менш чітке формулювання «до 6 місяців».

По-четверте, підприємства ПЕК (паливно-енергетичного комплексу) не підпадають під обмеження кількості заброньованих осіб.

Поділитись

Новини по темі: