Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Пн, 26-07-2021    19:36:45
Головна » Публікації » Інтернет

Природа потребує захисту від безвідповідальної діяльності людства


Природа потребує захисту від безвідповідальної діяльності людства
«Загроза зникнення видів ще ніколи не була настільки серйозною, як це є сьогодні. І, на жаль, мало хто розуміє, як тісно ми пов’язані із мережею життя, яку називають біорізноманіттям. Найшвидше зникають види, пов’язані із прісноводними екосистемами. Одна із останніх українських втрат – це осетер європейський, якого ще називають атлантичним. Цей вид пережив динозаврів і масштабне вимирання видів на планеті, однак був знищений внаслідок діяльності людини. Сьогодні на черзі зникнення – наступні види осетрових», – пояснила координаторка прісноводного напрямку WWF в Україні Ольга Денщик.

Наразі лише чверть суходолу Землі не зазнала впливу людської діяльності. За прогнозами, до 2050 року ця частка може зменшитися до катастрофічних 10%. 
Водно-болотні угіддя зазнали найбільшого впливу, втративши 87% своєї площі вже у сучасний період. 

Саме через все це природоохоронні організації закликають до створення найамбітнішої міжнародної угоди – нової глобальної домовленості задля природи та людства, мета якої зупинити деградацію, зберегти наявні види та дати можливість їм знову відчути себе своїми у нашому спільному домі. 

Для цього конче важливо, щоб нищення природи, яке за ці сотні років стало частиною великого і малого бізнесу – припинилося. Новим бізнесом XXI століття має бути збереження та відновлення природи. 

Ми потребуємо зміни системи цінностей і протиотрути у нашій свідомості проти того неекологічного споживацького вірусу, яким зараз заражені. Саме до цієї цілі ми повинні рухатися, щоб не лише брати й брати, але й оберігати й давати на заміну щось корисне нашій планеті.тт


Автор - Марта Ярова

16-04-2021 186
Комментариев: 0
avatar

Читайте також: