27 квітня, 2024
Ми в соцмережах

Постачання медичного обладнання в Україну

  • 1 березня, 2021 23:10

Медична сфера швидко розвивається: відкриваються діагностичні центри, приватні кабінети та клініки. Виникає потреба в імпорті медобладнання для якісної діагностики та терапії. Більшість медичної техніки ввозиться на територію України із-за кордону. Цей процес достатньо складний і потребує звернення до досвідчених спеціалістів. Потрібно детально ознайомитись з темами транспортування, митного оформлення, дозвільної документації, ліцензування відповідної діяльності, особливостей введення в обіг даних апаратів та ін.

імпорт мед обладнання

Організаційні питання

Більшість медичної техніки ввозиться на територію України із-за кордону. Цей процес достатньо складний і потребує звернення до досвідчених спеціалістів. Потрібно детально ознайомитись з темами транспортування, митного оформлення, дозвільної документації, ліцензування відповідної діяльності, особливостей введення в обіг даних апаратів та ін. Розглянемо основні тези постачання медобладнання.

За метою ввезення техніка може бути розрахована на:

  • Індивідуальні потреби;
  • Підприємницьку діяльність.


Перевезення через кордон медприладів для особистого користування оформлюється відповідними документами та має просту процедуру. Якщо ж обладнання призначене для вільного обігу, то процес його оформлення більш складний і займає більше часу. Що для цього потрібно?

Оформлення медтехніки при ввезенні для вільного обігу

  • Реєстрація відповідальної за імпортні операції особи в базі Держреєстру. Це робиться одноразово і дає право на юридичне оформлення будь-яких дій з постачання медобладнання.
  • Подання митної декларації. Спочатку це попереднє оформлення на митниці, а протягом 10 днів – подання точних даних щодо товару, який ввозиться на територію України для остаточного контролю.
  • Отримання Свідоцтва про Державну реєстрацію медичної техніки, що дозволяє ввезення саме цих апаратів на територію держави.
  • Отримання Сертифікату відповідності технічним регламентам. Засвідчує відповідність устаткування технічним нормам безпеки для можливості подальшого його використання.
  • Сплата податків на ввезення, що передбачаються Митним кодексом України. В деяких випадках медтехніка звільняється від оподаткування на додану вартість, що регламентується спеціальними постановами. Наприклад, перелік таких пільгових товарів, які використовуються для припинення поширення епідемії Covid-19, наводиться в постанові Кабміну від 20.03.21 р.
  • Для медтехніки іонізуючого випромінення розроблені особливі вимоги, дотримання яких перевіряє ДІЯР України. Зокрема, для вчинення дій з рентгенобладнанням потрібно пройти процедуру ліцензування. Це своєрідний дозвіл на експлуатацію, техобслуговування, ремонт, налагоджування, зберігання, придбання та збут рентгенсистем медпризначення.


Таким чином, підприємцю, що планує постачання медобладнання із-за кордону, потрібно врахувати особливості оформлення техніки на державному кордоні та отримати всі дозволи для можливості реалізації роботи медобладнання за місцем призначення. Це доволі широка сфера законодавчих актів, наказів та постанов. Огорнути такий об’єм юридичних даних допоможуть спеціалісти консалтингових компаній, які можуть надати загальну консультацію або супроводити конкретні процеси ввезення медобладнання.

Поділитись

Новини по темі: