Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Четверг, 03 Декабря 2020    09:02:55
Головна » Публікації » Інтернет

Собака – це друг чи іграшка?


Собака – це друг чи іграшка?
Собаки – це друзі, які позитивно впливають на здоров’я та емоційний стан людини, але для когось – це розваги та метод для вираження агресії.

Ще здавна, люди, мабуть, виробили таку звичку аби мати в оселі чи то песика, чи то котика, або ж будь-який інший вид тварин. Практично в кожного з нас є домашні улюбленці. Ми приручаємо й автоматично несемо відповідальність за них. Але хто вони для нас – друзі чи все-таки забавка?

Протягом багатьох років, науковці та психологи вивчали взаємозв’язок між людиною і твариною. В результаті виявилося, що домашні улюбленці стають не лише надійним другом, а й членом сім’ї. 

Чому люди захоплюються тваринами

Але чому люди захоплюються тваринами? Адже це у будь-якому разі потребує зусиль, ресурсів та відповідальності.

Людина часто перебуває у стресовому стані. Тому для того, аби цей стан уникати, багато хто заводить домашнього улюбленця, як метод пониження стресу. Один із найпопулярніших видів домашніх тварин є собаки.

Британські вчені довели, що собаки позитивно впливають на здоров’я людини. Вони допомагають уникненню депресій, позитивно впливають на функціонування серця. Собаки допомагають, коли у дитини є певні комунікативні проблеми або ж, вони є найвірнішими друзями для дітей, які мають певні вади зі здоров’ям.


Також людина часто шукає підтримку та щирість у почуттях, але не завжди це отримує, а в результаті ще й розчаровується. Та в такому випадку, вірний друг – собака, ні в якому разі не зрадить. Мабуть, власники собак спостерігали за їхніми емоціями. Вони дійсно щасливі коли ми проводимо з ними час, вони радіють коли ми приходимо чи то з роботи, чи то з навчання, а інколи сумують і це також помітно.

Ці тварини є джерелом позитиву. Якщо ж вам, сумно, то просто прогуляйтесь зі своїм улюбленцем, пограйте в м’ячик, побігайте. Це:
  • по-перше, покращить вам настрій, допоможе позбутися не зовсім приємних думок та негативу,
  • по-друге, таким чином ви будете підтримувати себе у формі – тобто ваш улюбленець забезпечить актив та фізичне навантаження.

А ще собака нас розуміє, а точніше, відчуває, наприклад, переживання, страх, краще, ніж людина. Навіть обійми з улюбленцем, які дійсно є щирими, можуть приносити більше задоволення, ніж обійми з людиною. Тобто гарантія того, що собака нам вірна та щира є великою.

собаки позитивно впливають на здоров’я людини

Тварини не для всіх стають друзями

Чому тварини стають не для всіх друзями? Невже люди не усвідомлюють, що це живі істоти, які мають право на життя і на нормальне відношення.

На жаль, інколи люди сприймають тварин як іграшку. Тобто забувають про те, що вона є живою істотою і потребує не лише харчування, ліків, а й уваги. Та все ж таки найстрашніше є те, що власники тварин, (бо назвати їх улюбленцями буде не правильно) усю свою агресію інколи виплескують на них же. Це проявляється у жорсткому поводженні, у тому, що тварина стає вже не домашнім улюбленцем, а стає безпритульною, тобто є викинутою, як би це грубо не звучало.

Також, на жаль, часто у соціальні мережі публікують акти жорстокості над тваринами, для того, аби підняти рейтинг акаунту, або ж стати популярними. А потім на захист виправдовуються, що це були лише розваги – тварина жива. Але у якому стані ця тварина, про це не думають. Такі реалії життя.

Ми живемо у XXI столітті й маємо усвідомлювати, що кожен має право на життя, в тому числі й живі істоти. Тому, якщо ви бачите ситуацію, у якій знущаються з тварин, варто діяти, а не стояти осторонь і мовчати. В першу чергу, по можливості, зробіть так, аби зупинити дії жорстокого поводження, по-друге, негайно викликайте поліцію.

Тому, домашній улюбленець – це товариш, але ні в якому разі не іграшка. Як говорив Беннет: «У тварин є щось дуже справжнє і чесне, чого нам так не вистачає у відносинах з людьми». Дійсно, частіше всього ми можемо отримати більше любові від тварин, ніж від людей. Тварини, чесно кажучи, перевершують нас у плані на скільки щирими є почуття. Тому варто якоюсь мірою брати приклад з них і робити з цього певні висновки.

Автор: Степанюк Альбіна

«У тварин є щось дуже справжнє і чесне, чого нам так не вистачає у відносинах з людьми»

19 Ноября 2020 118
Комментариев: 0
avatar

Читайте також: