Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Вторник, 01 Декабря 2020    22:09:06
Головна » Публікації » Інтернет

ДТП у Житомирі почастішили. Коли водії почнуть дотримуватись правил дорожнього руху?


ДТП у Житомирі почастішили. Коли водії почнуть дотримуватись правил дорожнього руху?
Чи не кожного дня, на перших шпальтах житомирських новин, можна прочитати дані надписи: “ДТП у Житомирі”, “Смертельне ДТП на Житомирщині”, “У Житомирі водій не впорався з керуванням” та багато інших. Все частіше житомиряни потрапляють у дорожньо-транспортні пригоди, і найголовнішою причиною цьому є те, що більшість водій взагалі не розуміються на правилах дорожнього руху, або ж просто нехтують знаннями, ставлячи під загрозу себе, інших водіїв та простих пішоходів.

Тільки за останні 2 місяці у Житомирі було зафіксовано понад двадцять дорожньо-транспортних пригод.

За статистикою, більшість ДТП трапляються через те, що:
  • водії перевищують допустиму швидкість руху автомобіля,
  • порушують правила маневрування та проїзду перехресть, нехтують правилами дистанції на дорозі,
  • керують транспортом у нетверезому стані,
  • порушують правила проїзду пішохідних переходів.

Звідси й можна зробити висновок, що поки люди не почнуть дотримуватися правил дорожнього руху, зіткнення транспортних засобів та наїзди на пішоходів та/або перешкоди ніколи не закінчаться. Наведені нижче поради, як вберегти себе від аварій, будуть корисні як водіям так і пасажирам. 

Ніколи не сідайте за кермо у нетверезому стані, пам’ятайте, що нехтуючи цим правилом, ви наражаєте на небезпеку не тільки себе, але й інших людей, якщо ви стали свідком того, що людина у нетверезому стані збирається сісти за кермо – намагайтеся не допустити цього або повідомте у поліцію. 


Перед тим, як сідати за кермо, переконайтесь у справності автомобіля, проходьте технічні огляди та вчасно змінюйте сезонне гумове покриття коліс.

Не забувайте пристібати пасок безпеки та вимагайте цього від пасажирів. 

Ніколи не перевищуйте допустиму швидкість автомобіля на відповідних дорожніх ділянках та пам’ятайте, швидкість руху у міській смузі не може перевищувати 50 км/годину. 
Не здійснюйте руху на жовте та червоне світло світлофору, будьте максимально уважними та зменшуйте швидкість перед пішохідними переходами.
 

Пішоходи, не рідко стають винуватцями ДТП

Висвітлюючи дану тему, не можна не зачепити іншу сторону – пішоходи, не рідко і вони стають винуватцями ДТП, тому дані поради не будуть зайвими:
  • Переходьте дорогу тільки в установлених для цього місцях та дотримуйтесь правил пішохідного руху на проїзній частині.
  • Уважно дивіться по сторонах, переходячи дорогу.
  • Використовуйте світло відображувачі на речах у темний період доби.

Важливо! Якщо ви стали свідком дорожньо-транспортної пригоди, негайно викличте швидку допомогу та поліцію, не намагайтесь самостійно допомогти постраждалим.
Усі ми, водії та пішоходи, повинні пам’ятати, що дотримання правил та свідома поведінка кожного зменшує ймовірність виникнення аварій, а як наслідок і трагедій.

Автор: Дуравкіна Валерія

25 Октября 2020 474
Комментариев: 0
avatar

Читайте також: