Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Воскресенье, 27 Сентября 2020    10:17:59
Головна » Публікації » Інтернет

Вся правда про вентиляцію - міфи та підводні камені


Вся правда про вентиляцію - міфи та підводні камені

Щоб зрозуміти, для чого нам потрібна вентиляція, уявім собі ситуацію, коли людину(а я пропоную, недобросовісного забудовника, який вирішив зекономити на професійному проєктування промислової вентиляції будинку) посадити в герметичний прозорий куб і спостерігати, що відбуватиметься далі. Очевидно, що спочатку буде жарко, потім душно, а далі, взагалі забракне повітря, і наш піддослідний благатиме випустити його на зовні.

Якби наші помешкання, були схожі на той куб, то люди жили б на деревах). Звісно, я жартую, але без якісної вентиляції наші помешкання можуть стати не придатними для життя в них.

Спробуємо розвіяти міфи про вентиляцію, з якими нам доводиться стикатися в повсякденному житті.

  • Міф 1. Природної вентиляції достатньо для вашого дому.

Тільки, якщо ви живете в печері. Якщо ж ви живете у квартирі, то обов’язкова наявність системам з фільтрами, інакше ви неминуче стикнетеся з задухою, вологістю, грибком на стінах та ін.
Насправді, приміщення які не потребують встановлення вентиляційних систем існують, це об’єкти, які побудовані в екологічно чистих зонах, далеко від міст, трас і тим паче промислових підприємств.
На мою думку, такий міф народився тоді, холи в наших домівках ще не було герметичних вікон і дверей, і вентиляція відбувалася через шпарини і нещільності.

  • Міф 2. Якщо у вас є кондиціонер чи вентилятор, то цього достатньо.

Ні ні і ще раз ні! Кондиціонер і вентилятор, нагрівають чи охолоджують тільки наявне в приміщенні повітря, концентрації вуглекислого газу в повітрі від того що ви включили цей прилад, ніяк не зміниться.

  • Міф 3. Механічна вентиляція псує інтер'єр і займає багато місця.

Справді, частка правди в цьому є, існують габаритні вентиляційні установки, які займають багато місця і псують інтер'єр. Якщо ви живете в домі, де необхідна якісна вентиляційна система, то в сучасному світі, вам не буде проблематично знайти саме те, що вам сподобається, адже вибір систем вентиляції дуже великий.

  • Міф 4. Ваші рахунки на енергоносії стануть вищими через механічні вентиляційні системи.

Насправді, головна енерговтрата приміщення відбувається через двері і вікна. Провітрювання приміщення за допомогою відкритих вікон, є набагато затратнішим ніж система вентиляції, мало того, сучасні моделі дозволяють економити енергоресурси, адже в їх основі лежить теплообмінник, який зберігає влітку прохолоду, а взимку тепло. Пам'ятайте, що монтаж систем вентиляції повинні здійснювати професіонали, люди в яких є досвід і які знають як створити комфортне середовище.


04 Августа 2020 180
Комментариев: 0
avatar

Читайте також: