Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Вторник, 29 Сентября 2020    05:07:41
Головна » Публікації » Інтернет

Як підготувати дитину до першого відвідування стоматолога


Як підготувати дитину до першого відвідування стоматолога

Перший похід з дитиною до дантиста не завжди проходить без наслідків, особливо це стосується дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Щоб відвідування стоматолога пройшло максимально спокійно, дитину слід морально підготувати до нового досвіду.

Професійний дитячий стоматолог сам по собі - це психолог, вміє знайти спільну мову зі своїм пацієнтом. Але батьки повинні підготувати малюка, вдавшись до простих порад фахівців.

Перший візит до лікаря: що кажуть психологи

Всі наші страхи зароджуються ще в дитинстві і острах перед відвідуванням дантиста у дорослої людини в 90% випадків виникає саме у наслідку стресу, пережитого в ніжному віці.

Найкращий вік для першого візиту до лікаря - перші 1,5-2 роки життя. Коли у малюка ще немає реальних проблем з зубками, але потрібно провести профілактичний огляд – відмінний шанс почати адаптацію та впевнитися, що ясна та зуби у дитини здорові.

Малюки перших двох років життя вкрай допитливі, у них ще немає упередженого ставлення до людей в білих халатах і це може зіграти на руку батькам. Дитині вріжеться у пам'ять, що на огляді з нею не сталося нічого негативного і наступний похід пройде легко вже й без ґрунтовної підготовки.

Якщо все ж дантист виявить проблеми, які потребують лікування, то необхідно маніпуляції перенести на другий візит, щоб не зіпсувати враження від першого знайомства. Така тактика допоможе уникнути негативного психологічного «якоря», коли маленький пацієнт асоціює лікаря-стоматолога з чимось поганим, наприклад, страхом болю.

Ось кілька практичних порад для батьків:

  • Систематично відвідуйте стоматолога з дитиною (раз на пів року);
  • Не затягуйте з першим візитом;
  • Розмовляйте з малюком про можливу необхідність лікування зубів;
  • Ні в якому разі не обіцяйте матеріальну винагороду за хорошу поведінку в кабінеті лікаря.


Дуже часто страх перед відвідуванням стоматолога дитині прищеплюють саме батьки. Про це слід пам’ятати і не припускатися помилок, наприклад, залякувати дитину лікуванням зубів.

Як підготуватися на практиці

Сьогодні багато чудових ігор, пов'язаних з професією дантиста. Пограйте з дитиною в стоматологічну клініку напередодні відвідин.

У день відвідин клініки дитина повинна гарно відпочити. Не варто лаяти малюка за дрібні витівки, адже це лише перенавантажить дитячу психіку напередодні отримання нового досвіду.

Якщо малюк погано себе вів і зірвав огляд, не карайте його, проявіть спокій і перенесіть візит на інший день.


15 Июня 2020 182
Комментариев: 0
avatar

Читайте також: