Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Вторник, 11 Августа 2020    10:28:58
Головна » Публікації » Інтернет

Як вибрати вид металопрофілю для забору


Як вибрати вид металопрофілю для забору

У багатьох країнах люди вже відмовилися від зведення парканів. Їм вистачає невеликої житлової площі. У нас теж пройшли часи, коли паркани виконували функцію істотної перешкоди для небажаних гостей. Сьогодні вони несуть дещо іншу функцію: позначення меж ділянки, захист від цікавих сусідських поглядів, прикраса.

Тому конструкції перестали бути такими монументальними.

Матеріали для огорожі стали більш легкими, різноманітними, естетично привабливими. Це не означає, що кам'яні паркани стали пережитком минулого. Просто їх призначення трохи змінилося. Замість перепони вони стали ознакою солідності та добробуту власника ділянки.

Довговічність і надійність парканів із каменю не викликає сумніву. Багато парканів навколо замків стоять сотні років, при цьому майже не втратили привабливості та функціональності. Сьогодні паркани не повинні служити так довго. Тому немає сенсу витрачати величезні гроші на будівництво.

Для господарів будинків у наш час важливіше, щоб паркан був красивим, добре вписувався в концепцію загального дизайну та задумку архітекторів або ландшафтних дизайнерів. Однак важливо, щоб паркан була встановлений надійно. Потрібно знати всі нюанси її влаштування, мати знання для розрахунку навантаження і кількості матеріалів.


Паркани бувають:

  • невисокі - 1,5 метра;.
  • середні - до 2 метрів;
  • високі, тут параметри обмежуються фантазією замовника;


Процес влаштування паркану починається з вибору матеріалів, а саме труб. Їх асортимент не змінюється вже півстоліття. Для стовпців невисокого паркану обираються труби з розмірами 30х20 см. Для поперечних перекладин використовуються профільні труби з такими ж параметрами.

Для середніх парканів потрібні більш товсті стовпи. Труби з параметрами 40х40 см цілком можуть витримати навантаження облицювального матеріалу. Поперечні труби можуть бути тих же розмірів, що і для низьких - 30х20 см. Для парканів вище 2 метрів розрахунок товщини, частоти вкопування і міцності поперечного розраховується для кожного випадку окремо та залежить від декількох факторів.

Наступним етапом стане вибір профнастилу - матеріалу для облицювання. Його параметри залежать від виду несучої конструкції, навантаження вітру та естетичних характеристик. Для парканів стандартом є Метало профільні листи з маркуванням С-8, С-10, С-15, С-18.

Літера в маркуванні означає, що матеріал стіновий - призначений для вертикальних поверхонь. Цифра визначає висоту гофри, так зване ребро жорсткості. Чим вище гофра, тим міцніше металевий профіль.

Важливо, те, що чим вище гофра, тим вже більше лист. Відповідно тим більше матеріалу потрібно для побудови паркану. Тобто, якщо висота хвилі 8 см, то таких листів потрібно менше, ніж з ребром жорсткості 20 см. Останній приклад дорожче, його потрібно більше, але цей будматеріал набагато міцніше.

В асортименті компаній виробників є різні кольори метало профілю, вибір залежить від бажання замовника.

При купівлі метало профілю для паркану https://psm-profile.com.ua/zabor/profnastil-dlya-zabora/ необхідно буде володіти цими знаннями, більш детально про характеристики певного виду можна дізнатися у консультанта.


25 Февраля 2020 306
Комментариев: 0
avatar

Читайте також: