Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Чт, 29-07-2021    20:31:52
Житомир » Новини » Економіка » 2021 » Июнь » 20 » 17:28:43

Українці отримуватимуть по три платіжки за газ

20-06-2021, 17:28:43 2116 Коментарі 0 Читать на русском

Українці отримуватимуть по три платіжки за газ
Комунальники зможуть стягувати з українців, які живуть у багатоквартирних будинках, плату за обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж.
 
Про узаконення третьої платіжки за газ розповів керівник Асоціації професійних управителів нерухомості Андрій Нікончук, пише "Обозреватель".
 
За його словами, третя платіжка за газ з'являтиметься тоді, коли в цьому виникне необхідність. Наприклад після усунення аварійної ситуації.
"З огляду на чинні зміни до закону, за замовчуванням обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж покладено на суб'єкт розподілу газу, того, хто обслуговує зовнішньобудинкові інженерні мережі. Але за це він буде за замовчуванням виставляти рахунок власникам будинку. Якщо споживачів не влаштує послуга, вони мають право зібратися і вибрати іншу компанію. Але ця компанія повинна відповідати умовам Держпраці в частині техніки безпеки", - зазначив Нікончук.
 
За його словами, поки незрозуміло, скільки коштуватиме послуга з обслуговування мереж. Її граничну вартість повинен визначити Кабмін.
 
"Можу припустити, що жителі багатоквартирних будинків за розподіл платять залежно від обсягу газу, який вони спожили за попередній рік. Можливо, обслуговування мереж - це також буде формульна складова. Тому що будинок на будинок не схожий, мережі на мережі не схожі. Єдина цифра, до якої можна прив'язатися, це обсяг, який проходить цими мережами", - сказав Нікончук.
 
Раніше обслуговування внутрішньобудинкових мереж було закладено в тариф за послуги ЖЕКу. Зараз ЖЕК цим займатися перестав і внутрішньобудинкові газові мережі на деякий час залишилися "безгоспними".
 
Видання нагадує, що з 1 травня набув чинності закон №1060, який перевів жителів приватних і багатоквартирних будинків на індивідуальні договори з постачальниками послуг. Документ зобов'язує співвласників будинку укладати договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових систем з операторами ГРС або іншими компаніями, які можуть здійснювати таке обслуговування.
 

Тарифи на газ в Україні

  • 25 квітня газопостачальні компанії опублікували ціни на газ для населення, які діятимуть з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року. Споживачі купуватимуть блакитне паливо за ціною від 7,9 до 13,5 грн за кубометр.
  • На фіксовані річні тарифи усі споживачі були переведені автоматично. Але за бажанням можна знову перейти на місячне обслуговування.
  • Голова компанії "Оператор ГТС України" Сергій Макогон зазначив, що ціна газу на європейському ринку досягла п'ятирічного максимуму - 29 євро за МВт-год через монопольні дії російського "Газпрому".
  • За даними Державної митної служби, середня ціна імпортного природного газу в Україні у травні 2021 року зросла на 13,6% у порівнянні з квітнем і становила 291,72 дол. за тисячу кубометрів. З початку року ціна імпортного газу зросла на 40%.

Тегі: тарифи, Газ, комуналка
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: