Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Пт, 14-05-2021    14:14:54
Житомир » Новини » Житомир » 2021 » Январь » 27 » 09:34:50 оновлено: 09:57:29

Спеціальна робоча група вивчить питання вартості проїзду в громадському транспорті Житомира

27-01-2021, 09:57:29 738 Коментарі 0 Читать на русском

Спеціальна робоча група вивчить питання вартості проїзду в громадському транспорті Житомира
У Житомирській міській раді створили робочу групу, яка має вивчити питання вартості проїзду і формування тарифів в громадському транспорті.

Як стало відомо «Журналу Житомира», до складу групи увійшли представники громадськості, експерти з питань тарифної політики, депутати та посадовці міськради. 

Під час першого засідання було детально розглянуто структуру тарифу Житомирського ТТУ.
 

«Останнє підвищення тарифу на послуги з перевезення пасажирів відбулося у січні 2020 року. Через збільшення тарифу на електроенергію, зростання мінімальної заробітної плати та вартості технічного обслуговування транспортних засобів обґрунтований тариф у міському електротранспорті ще у 2019 році становив 10,50 грн, проте за умови розрахунку транспортною карткою збільшився лише на 1 грн - з 3 грн до 4 грн. Тариф на автобусні перевезення збільшився також на 1 грн - з 5 грн до 6 грн при розрахунковому тарифі КП ЖТТУ 8,50 грн», - зазначалося під час засідання.


Також в мерії нагадали, що щорічно міський електротранспорт перевозить близько 25-30 млн пільгових категорій громадян, а це 60% від загальної кількості пасажирів. Компенсація ж пільгового проїзду ТТУ здійснюється не з державного, а місцевого бюджету. У 2020 році  така компенсація становила близько 125 млн грн.

Наразі тарифи становлять:
 
  • 4 грн в електротранспорті та 6 грн в автобусах при сплаті транспортною карткою;
  • 5 грн в електротранспорті та 7 грн в автобусах при розрахунку банківською карткою;
  • 6 грн в електротранспорті та 8 грн в автобусах при готівковій оплаті за проїзд.


Передісторія


Виконавчий комітет планує у 2021 році підняти вартість проїзду в громадському транспорті Житомира на 1 гривню: відповідно до 9 грн в маршрутках і 7 грн в електротранспорті. Підняття вартості торкнеться лише готівкової оплати.

У січні в Житомирі відбулися акції протесту проти підвищення тарифів. Серед вимог протестувальників - зниження вартості проїзду в громадському транспорті.

Тегі: Житомир, вартість проїзду, громадський транспорт, міськрада
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: