Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Среда, 27 Января 2021    02:30:10
Житомир » Новини » Влада » 2021 » Январь » 12 » 09:47:17 оновлено: 10:05:43

«З цими монополіями потрібно закінчувати»: мерія хоче забрати мережу газопостачання на баланс міста

12 Января 2021, 10:05:43 3201 Коментарі 0 Читать на русском

«З цими монополіями потрібно закінчувати»: мерія хоче забрати мережу газопостачання на баланс міста
11 січня під час позачергової сесії Житомирської міської ради депутати прийняли звернення до Прем’єр-міністра України nа Голови Фонду державного майна України щодо передачі у власність громади газових розподільчих мереж Житомира та устаткування, приєднаного до цих мереж.

У зверненні, зокрема, йдеться, що останнім часом викликає занепокоєння ситуація, що виникла у сфері газопостачання в Україні. Низка ініціатив щодо зміни підходів у тарифоутворенні, обліку спожитого природного газу гостро сприймається територіальною громадою.  

Зазначається, що мережі, побудовані мешканцями, підприємствами або перебували в комунальній та державній власності, передані в господарське відання АТ «Житомиргаз». Житомирська територіальна громада має можливості конкурувати з монополістом та постачати природний газ і надавати послуги населенню на більш якісному рівні та, головне, за справедливими тарифами.

Керуючись Законом України «Про передачу об’єктів державної та комунальної власності», депутати Житомирської міської ради восьмого скликання просять передати газові розподільчі мережі м. Житомира та устаткування, приєднане до цих мереж, що перебувають у державній власності, у власність Житомирської міської територіальної громади.

Після прийняття звернення міський голова Житомира заявив, що з монополією АТ «Житомиргаз» потрібно закінчувати.
 

«Якщо сидіти і мовчати, то усім в Києві буде здаватись, що відбувається абсолютно нормальна ситуація. Але ми бачимо, що монополісти, які працюють в Україні, вони отримують, як вони самі кажуть, європейські тарифи, мовляв, в Європі трошки вище, і нам потрібно прийти до рівня європейських тарифів. Але при цьому ми не отримуємо європейських пенсій і не отримуємо європейських зарплат. І, знаєте, якщо вже говорити про місцеве самоврядування, то Верховна рада встановлює пільги (я тільки за ці пільги, які люди заслужено отримують), але компенсація цих пільг, на прикладі ТТУ, лягає на міський бюджет. Це більше 130 мільйонів гривень. 

Так не може продовжуватись. Держава теж повинна розуміти, що в людей немає грошей. Особливо в такий складний економічний період, в період карантину, коли скорочуються робочі місця, то піднімати тарифи – це останнє, що потрібно було робити. Тому звернення Житомирської міської ради та інших міських рад – це ще одна можливість привернути увагу для того, що Кабінет міністрів переглянув ці рішення.

Другий момент, що стосується «Житомиргазу». З цими монополіями потрібно закінчувати. Це фактично приватна структура, яка встановлює і вимагає свої правила. Вимикають будинки посеред опалювального сезону, відключають іноді котельні, як це було в минулому році, відключають будинки в ОСББ. І якщо міська рада готова показати своїх тарифи спеціалістам, щоб вони їх перевірили, то «Житомиргаз» цього не зробив жодного разу. На всі наші запити відповідей не було. Тому чи держава повинна забрати ці мережі собі у власність, чи забрати їх в комунальну власність. Ми готові це питання розглядати і так, і так», – заявив міський голова Сергій Сухомлин.
Передісторія


З січня 2021 року суттєво зросли тарифи на газрозподіл газу і як наслідок опалення. Також доведеться більше платити за водопостачання та електроенергію.

10 січня житомиряни вийшли на майдан Корольова, протестуючи проти підвищення тарифів на комунальні послуги. 

11 січня депутати Житомирської міської ради звернулись до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості зростання цін на постачання та розподіл електричної енергії, постачання природного газу та розподіл природного газу.
 

Тегі: Житомир, мережі, міська рада, Газ
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: