Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Суббота, 28 Ноября 2020    09:36:30
Житомир » Новини » Суспільство » 2020 » Октябрь » 6 » 07:52:34 оновлено: 08:04:15

Чим пахне вірус: житомирські кінологи навчатимуть собак розпізнавати людей з COVID-19

06 Октября 2020, 08:04:15 298 Коментарі 0 Читать на русском

Чим пахне вірус: житомирські кінологи навчатимуть собак розпізнавати людей з COVID-19
Житомирські кінологи вчаться тренувати собак реагувати на запах людей, які інфіковані COVID-19 – це допоможе виявляти хворих у місцях скупчення людей. 

Онлайн вебінар на таку тематику, до якого долучилися інспектори Кінологічного центру Нацполіції області, проходив 5 жовтня за сприяння консультативної місії ЄС, інформує "Суспільне Житомир".

Головною доповідачкою вебінару стала доцентка ветеринарного факультету університету Гельсінкі Анна Хєльм-Бьоркман. Саме у Фінляндії наприкінці вересня 2020 року почали використовувати такий превентивний інструмент боротьби з пандемією. 

Собаки-нюхачі, які зараз працюють в аеропорту Гельсінкі, спеціально навчені виявляти запах вірусу в зразках поту, зібраних на серветках пасажирів, які прибувають. Собаці потрібно лише 10 секунд, щоб виявити інфікованого COVID-19. Після цього пасажира запрошують пройти безкоштовний тест на коронавірус у медичному центрі аеропорту.

Фото: Matti Matikainen

За словами начальника Кінологічного центру Нацполіції області Віктора Філонюка, використання службових собак, здатних виявити COVID-19 – це новаторська ініціатива, яка потребує часу і вміння інструкторів, але втілити її на теренах Житомирщини цілком можливо.

Тегі: кінолог, COVID-19, Житомирська область, Собака
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: