Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: П'ятниця, 18 Сентября 2020    14:38:03
Житомир » Новини » Житомир » 2020 » Сентябрь » 11 » 17:08:46 оновлено: 17:20:46

Житомирський лабцентр припиняє робити платні ПЛР-тести: Парамонов пояснив причину

11 Сентября 2020, 17:20:46 1843 Коментарі 0 Читать на русском

Житомирський лабцентр припиняє робити платні ПЛР-тести: Парамонов пояснив причину
Житомирський обласний лабораторний центр з понеділка, 14 вересня, тимчасово зупиняє надання платних послуг з визначення коронавірусу методом ПЛР.

Відповідне оголошення оприлюднили на сайті Житомирського ОЛЦ.
 

«Державна установа «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє, що в зв'язку з припиненням поставок тест-систем на COVID-19 до лабораторних центрів по Україні, установа тимчасово призупиняє надання платних послуг з визначення фрагментів вірусу COVID-19 методом ПЛР з 14.09.2020 р. Це необхідно для забезпечення безперебійної роботи лабораторії в умовах зростання захворюваності на COVID-19 та своєчасного обстеження хворих, за направленнями лікувальних закладів області», - йдеться у повідомленні.


Керівник ОЛЦ Зіновій Парамонов у коментарі сайту Житомир інфо пояснив, що тимчасове зупинення надання платних послуг пов’язане з нестачею тестів.
 

«Така ситуація зараз не тільки у нас, це пов’язано з тим, тому що в деяких лабораторних центрах закінчилися тест-системи. В нас їх залишилося на тиждень роботи. Зараз є один виробник тест-систем на всю Україну – в Харкові, це єдина фірма, яка має дозвіл МОЗ, але кількість обстежень різко зростає. Ми в першу чергу повинні думати про хворих, щоб забезпечити діагностику, бо зараз стаціонари заповнені, головні лікарі телефонують, просять терміново зробити тести. ПЛР-тести у нас коштували дешевше, ніж в приватних клініках, тому до нас щодня звертається кілька десятків людей, сьогодні знову була черга, всіх відпустили, але ми завчасно дали об’яву, щоб люди не чекали й шли в приватні клініки», - сказав Парамонов.


Він зауважив, що багато людей приходить робити ПЛР-тест, бо просто хочуть переконатися, що в них немає коронавірусу, а не тому, що їм треба кудись їхати.

Варто додати, що крім обласного лабораторного центру аналіз методом ПЛР також роблять приватні лабораторії та міська, де вартість тесту складає 998 гривень.

Тэги: аналіз, Житомир, ПЛР, коронавірус
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: