Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Понедельник, 21 Сентября 2020    01:46:42
Житомир » Новини » Житомир » 2020 » Август » 26 » 11:40:02 оновлено: 12:15:02

Через недофінансування житомирські судмедексперти можуть залишитися без роботи

26 Августа 2020, 12:15:02 346 Коментарі 0 Читать на русском

Через недофінансування житомирські судмедексперти можуть залишитися без роботи
42 працівники Житомирського обласного бюро судмедекспертизи з початку року через недофінансування скоротили, решта 178 – перевели на 2/3 ставки. Така оптимізація – це наслідок недофінасування установи з державного бюджету.

І до кінця року в установі може залишитися половина працівників, інформує "Суспільне Житомир".

Тетяна Романчук в обласному бюро судмедекспертизи працює завідувачкою відділенням. Розповіла, що фаховим експертом тут понад 26 років. Справу знає добре, тому, попри те, що 4 останні місяці не отримує повну зарплатню, шукати іншу роботу не збирається.
 

"Від квітня ми отримуємо 75% від окладу. Це дуже малі гроші. Люди через це звільнюються. Переважно, санітарки йдуть. Але вже й лаборанти почали звільнятися. Люди не в змозі працювати за півтори-дві тисячі гривень. Родину годувати треба. А от об’єм роботи не зменшився. Навпаки, збільшився. Якщо раніше за посадовими обов’язками один експерт виконував 4-5 експертиз, то тепер – 20-30. Ми сьогодні заздалегідь попереджаємо слідчі органи, що з результати наших досліджень буде затримка. Ми звертаємося, куди тільки можна. До місцевих органів влади, до профільного міністерства, профспілки медичних працівників, до верховної ради. З березня пишемо листи. Але поки що офіційних відповідей не отримали. Усно нам кажуть, що немає грошей. З вересня обіцяють взагалі відправити у відпустку всіх за власний рахунок", – зазначила жінка.


За словами керівника обласного бюро судово-медичної експертизи Віталія Зозулі, проблема виникла наприкінці березня, відколи установу почали фінансувати по-іншому через запровадження другого етапу медичної реформи. 
 

"Якщо у минулому році на потреби нашої установи надійшло 24 млн грн, то в цьому році - всього 17,5 млн грн. У першому кварталі ми отримали 6,5 млн грн. І це з урахуванням заробітної плати та витратних матеріалів. Комунальні послуги перекриваються з обласного бюджету. Через таке недофінансування працівники змушені перейти на неповний робочий день", - сказав Віталій Зозуля.


Керівник обласного управління охорони здоров’я Микола Суслик розповів, що сьогодні навантаження на працівників Житомирського бюро судово-медичної експертизи і справді дуже велике. Але згідно із медичною реформою фінансування з Національної служби здоров’я залежить не від об’єму роботи, а від кількості населення і території, яке обслуговує те чи інше бюро. 
 

"Ми проаналізували штатну численність житомирського бюро і порівняли з сусідньою Рівненькою областю. Якщо у нас на початок квітня було 240 штатних посад, то у Рівному – 95. Маючи такий великий штат, ми не вкладаємося у фінансування на заробітну плату. На сьогодні з обласного бюджету повністю профінансовані до кінця року енергоносії. Спрямували майже 700 тис. грн на придбання хроматографа. Ще 11 млн грн пішло на заробітну плату. У першому кварталі скоротили 28 посад, у другому –14. Сьогодні на 198-ти посадах працює 178 людей", - сказав Микола Суслик.


Також він додав, що на нараді у голови обласної ради прийняли рішення, що обласне бюро має ще оптимізуватися. Якщо з державного бюджету не надійде достатньо грошей, то питання фінансування установи внесуть на засідання чергової сесії обласної ради у вересні.

Тэги: судмедекспертиза, фінансування, Житомир, зарплата
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: