Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: П'ятниця, 25 Сентября 2020    16:18:41
Житомир » Новини » Суспільство » 2020 » Август » 5 » 16:44:55 оновлено: 16:54:55

Пам'ятник, пільги та реабілітація: на зустрічі у мерії обговорили проблемні питання ветеранів АТО та їх родин

05 Августа 2020, 16:54:55 348 Коментарі 0 Читать на русском

Пам'ятник, пільги та реабілітація: на зустрічі у мерії обговорили проблемні питання ветеранів АТО та їх родин
5 серпня у Житомирській міській раді відбулася зустріч мера з ветеранами АТО/ООС та родинами загиблих військовослужбовців, під час якої проговорити проблемні питання по різних сферах.

Розпочалася зустріч із обговорення пропозицій щодо встановлення у Житомирі пам'ятника загиблим на Сході України Героям.

«Героям, які загинули в російсько-українській війні» - таку назву майбутнього пам'ятника запропонували мами загиблих. 

А на сходинках споруди мають бути викарбовані ключові дати військового конфлікту. Пам'ятник можуть встановити на умовах співфінансування з областю.Також особливу увагу приділили вирішенню питань соціального захисту родин загиблих Героїв - учасників АТО/ООС. Тому в зустрічі також взяли участь керівники профільних виконавчих органів міської ради та її комунальних підприємств. Обговорювалися питання соціальних пільг та гарантій щодо оздоровлення, зубного протезування денного стаціонару.

На важливості психологічної реабілітації членів родин загиблих наголосила мама загиблого Героя Артема Абрамовича. Світлана Абрамович звернулася із проханням провести роз'яснювальну роботу із медичними працівниками щодо важливості психологічної підтримки тих, хто втратив своїх найрідніших під час військового конфлікту на Сході України.
 

«Ми намагаємось максимально все зробити, щоб родини загиблих не втрачали час та сили на бюрократичні  перепони. Але є питання, які вирішюються виключно на державному рівні і нам не підвласні. Щодо роботи первинної медичної ланки - спочатку ви маєте піти до сімейного лікаря, який направить вас до відповідного спеціаліста.  Якщо є зауваження до роботи сімейного лікаря, маєте право його замінити, потрібна допомога – звертайтеся , зробимо. Прізвище і конкретна проблема - будемо вирішувати», - наголосила заступниця міського голови Марія Місюрова.  
У свою чергу, заступниця директора КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської міської ради  Людмила Бондаренко закликала звертатись особисто до неї, якщо є зауваження до роботи поліклініки.

Також матері загиблих героїв АТО/ ООС зауважили на важливості врахування їх пропозицій під час підготовки міських цільових програм на наступні роки. Зокрема, йшлося про розробку окремої програми з патріотичного виховання дітей та юнацтва.
 

«Все, що у нас залишилось від наших синів, - це пам'ять, меморіали та дошки. Ми хочемо, щоб пам'ятали про них, пам'ятали тих, завдяки кому мир у Житомирі», - на завершення заходу від імені матерів загиблих до усіх присутніх звернулася Світлана Абрамович.


Довідково: у Житомирській міській ОТГ проживає:
 
  • 139 членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС;
  • 3109 учасників бойових дій в зоні АТО/ООС;
  • 362 особи з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання в зоні АТО (І група – 9 осіб; ІІ група – 84 особи; ІІІ група – 283 особи).

Як повідомляв «Журнал Житомира», пам'ятник героям АТО/ООС встановлять у центрі Житомира, в сквері на вулиці Перемоги.


Тэги: війна, Житомир, АТО
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: