Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Вторник, 22 Сентября 2020    10:44:20
Житомир » Новини » Житомирська область » 2020 » Июль » 15 » 08:38:19 оновлено: 08:58:19

Прокурор заявив, що на Житомирщині немає нелегального видобутку бурштину та масової вирубки лісів

15 Июля 2020, 08:58:19 4020 Коментарі 1 Читать на русском

Прокурор заявив, що на Житомирщині немає нелегального видобутку бурштину та масової вирубки лісів
Прокурор Житомирщини заявив, що в області вже майже два роки немає нелегального видобутку бурштину, також зараз відсутні незаконні масштабні вирубки дерев.

Про це Олег Василів розповів в інтерв'ю сайту Житомир інфо.
 

«Вже скоро буде два роки, як бурштин не видобувається на території Житомирської області. Я можу вас в цьому запевнити. Оберіть будь-який день і, якщо ви знаєте місця, де видобувають бурштин, то ми туди поїдемо. Нещодавно було повідомлення про видобуток в Коростенському районі: якісь рівненчани «забігли» сюди георозвідку зробити і відразу ж були затримані, була вилучена мотопомпа. Але такого глобального видобутку, як було ще два роки тому, немає. Останній такий видобуток був у листопаді минулого року: є така компанія «Райт Солюшн», з якою ми судимося, через яку відносно працівників прокуратури та поліції Державне бюро розслідувань зареєструвало кримінальне провадження щодо того, що начебто незаконно прийшли туди з обшуком, вилучили бурштин і так далі. Знаю, що у «Райт Солюшн» була охорона і коли вони взнали, що до них прямують працівники поліції з обшуком, то ця воєнізована охорона втекла разом зі зброєю. І ті озера масштабні, які вони зробили, щоб тягнути воду й видобувати бурштин, на сьогоднішній день вже як поле для гольфу. Тобто, провели після себе рекультивацію і там почала рости трава», - сказав Василів.
Щодо вирубки лісів, то, за словами прокурора, такі випадки поодинокі.
 

«Вирубка поодинока йде. Працівники поліції проводять рейди, особливо в тих районах, де нещодавно були лісові пожежі, бо зараз має піти масова рубка під зачистку згорілого лісу, й ми теж тут «тримаємо руку на пульсі». Час від часу правоохоронці натрапляють на місця зрубаних дерев, але «чорні лісоруби» теж навчилися протидіяти нашим методам. Наприклад – спиляли дерево, лишився пеньок, вони його половину відрізають й викидають, або підпалюють. І коли ми хочемо довести, що це дерево саме з цього пенька було зрізане, то нам ні одна експертиза не дасть такого висновку. Ще є проблема з покриттям інтернетом і мобільним зв’язком, бо спиляні дерева треба біркувати, присвоювати їм єдиний унікальний номер, а якщо в тій місцевості, де зрубали ліс, немає інтернету, то їм потрібно виїхати на якусь дорогу, щоб спіймати зв'язок і ввести ці номери в програму. І коли працівники поліції затримують такі лісовози, то ми починаємо розбиратися, чому цих бірок немає, був інтернет чи не було», - зазначив прокурор області.


Нагадаємо, прокурор області також повідомив, що правоохоронці завершили всі експертизи у справі про аварію за участю депутата Житомирської обласної ради Дмитра Кропачова.

Тэги: Житомирська область, прокурор, бурштин, вирубка лісу
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 1
jafarpsycho
1 fb Іван Комаровський (jafarpsycho)   • 12:17:04, 15 Июля 2020 [Материал]
0

Цей прокурор зіпсувався, несіть нового.
avatar

Інші новини Житомир: